INNVIGO zaprasza na Dni Pola. Do wyboru aż siedem lokalizacji

INNVIGO rozpoczyna tegoroczny cykl spotkań polowych. W czerwcu firma zaprasza rolników do udziału w wydarzeniach, podczas których zaprezentowane zostaną nowości wprowadzone ostatnio na rynek, doświadczenia wdrożeniowe i demonstracyjne, a uczestnicy będą mogli nie tylko poznać w praktyce rekomendowane rozwiązania, ale także skorzystać z wiedzy i porad ekspertów.

rolnictwo, portal rolny, fungicydy, Innvigo, Dafne, Bukat

Po sukcesie ubiegłorocznych Dni Pola, które cieszyły się dużym zainteresowaniem producentów rolnych z całej Polski, już w czerwcu firma INNVIGO organizuje kolejny cykl wydarzeń, aby dzielić się z klientami wynikami doświadczeń, wiedzą merytoryczną i obserwacjami praktycznymi, dotyczącymi stosowania oferowanych produktów. Spotkania są realizowane we współpracy z firmami nasiennymi, żeby rolnicy mieli okazję poznać zarówno nowe odmiany, jak i programy ochrony roślin. Jednym z partnerów Dni Pola jest Danko Hodowla Roślin Sp. z o.o.

 

– Ideą jest organizowanie takich imprez wspólnie z firmami nasiennymi. Na każdą z prezentowanych upraw mamy rozwiązania, które możemy zaoferować naszym klientom – mówi dr Andrzej Borychowski, Specjalista ds. badań i rozwoju w INNVIGO. – Wydarzenie ma na celu przede wszystkim przybliżenie naszych rozwiązań. Przedstawiamy nowe produkty INNVIGO, które ostatnio weszły na rynek, oraz nasze kompleksowe rozwiązania ochrony poszczególnych gatunków zbóż, rzepaku, buraków cukrowych czy kukurydzy. Dla rolników to forma zapoznania się z nowinkami, jakie wprowadzają firmy z branży rolniczej. Można ich dotknąć i zobaczyć, uzyskać informacje teoretyczne, a także przekonać się, jak to działa na polu.


Z jakimi preparatami będą mogli zapoznać się rolnicy podczas Dni Pola INNVIGO?

Zaprezentowane zostanie działanie środków, takich jak:

  • Regulatory: Regullo 500 EC (trineksapak etylu), Mepik 300 SL (chlorek mepikwatu) i Korekt 510 SL (etefon).

  • Herbicydy do jesiennej ochrony zbóż i rzepaku ozimego: Zorro 300 SL (pikloram), Baristo 500 SC (napropamid), Cevino 500 SC (flufenacet). Dzięki nowym rejestracjom INNVIGO ma w ofercie kompletne rozwiązanie zarówno do ochrony rzepaku, jak i zbóż, z pełnym spektrum zwalczanych chwastów.

  • Fungicydy: Makler 250 SE (azoksystrobina), Harcer 425 EC (difenokonazol, tebukonazol, propikonazol) i Kier 450 SC (difenokonazol, tebukonazol i azoksystrobina).

– W tym roku będziemy mogli pochwalić się naszymi kolejnymi nowymi produktami. Mamy zarejestrowane dwa fungicydy wieloskładnikowe: Harcer 425 EC i Kier 450 SC. To preparaty rekomendowane przez nas zarówno do zabiegów na liść flagowy, jak i na kłos. Harcer to mieszanina trzech triazoli, bardzo silnie działająca i o szerokim spektrum działania. Kier można stosować podobnie, na T2 i T3 – wyjaśnia specjalista z INNVIGO.

Fungicydy kilkuskładnikowe stanowią nowość w portfolio firmy. Dotychczas oferowane środki oparte o jedną substancję aktywną rolnicy mogli mieszać, zgodnie z zaleceniami z etykiet, dopasowując preparaty składowe do nasilenia występowania poszczególnych chwastów na polu. To jednak wymaga przeprowadzenia dokładnych obserwacji polowych i posiadania właściwiej wiedzy. Dwa nowe wieloskładnikowe fungicydy INNVIGO są odpowiedzią na potrzeby użytkowników, którzy mogą skorzystać z gotowych, zoptymalizowanych rozwiązań.

Co jeszcze INNVIGO przygotowało na Dni Pola 2018?

– W tym roku na większą skalę zainicjowaliśmy doświadczenia wdrożeniowe i demonstracyjne, gdzie prezentujemy technologie ochrony roślin rekomendowane przez naszą firmę – wyjaśnia Andrzej Borychowski, który jest również odpowiedzialny za koordynację doświadczeń pokazowych w INNVIGO. – Ale staramy się tego typu spotkania wzbogacać o wiedzę merytoryczną, opartą na badaniach naukowych. Dlatego rolnicy odwiedzający Dni Pola będą mogli liczyć na fachowe opinie i wsparcie ekspertów.

Jednym z nich jest Andrzej Brachaczek, Dyrektor ds. badań i rozwoju w INNVIGO, znany m.in. z prowadzonych w całej Polsce szkoleń.

– Andrzej Brachaczek potrafi wytłumaczyć różne zagadnienia zarówno pod kątem chemii i mechanizmów działania preparatów, jak również pod kątem fizjologii i morfologii roślin, nawet na poziomie genetyki – podkreśla jego współpracownik z działu.

Podczas spotkań poruszane będą również bieżące problemy, z jakimi spotykają się rolnicy w danym regionie. Gościem Dni Pola w Hulczach w powiecie hrubieszowskim będzie prof. dr hab. Paweł K. Bereś specjalista w dziedzinie entomologii. Na Zamojszczyźnie uprawa buraka cukrowego stanowi duży odsetek powierzchni, co roku pojawia się tam problem nasilonego występowania szarka komośnika. Szkody wywołane przez tego szkodnika były przyczyną zlikwidowania ponad kilkudziesięciu hektarów plantacji buraka. Prof. Bereś przedstawi zagadnienia związane ze sposobem zachowania się tego szkodnika i metody jego zwalczania. Firma INNVIGO planuje, że jeżeli panele tematyczne prowadzone przez ekspertów spotkają się z zainteresowaniem rolników, podczas Dni Pola w kolejnych latach forma ta będzie rozwijana.

Kalendarz imprez polowych organizowanych przez INNVIGO:

  • 7 czerwca – Gospodarstwo Rolne Hulcze (woj. lubelskie)

  • 12 czerwca – Rozbity Kamień (woj. mazowieckie)

  • 14 czerwca – HR Danko ZNR Sobiejuchy (kujawsko-pomorskie)

  • 19 czerwca – Łaziska k. Wągrowca (woj. wielkopolskie)

  • 20 czerwca – SD Słupia Jędrzejowska (woj. świętokrzyskie)

  • 26 czerwca – ZD Radostowo (woj. pomorskie)

  • 29 czerwca – ZD Bezek (woj. lubelskie)

Szczegółowe informacje o Dniach Pola INNVIGO można znaleźć na stronie: http://innvigo.com/dni-pola-2018-udzialem-innvigo/

A tak było w ubiegłym roku na Pierwszych Dniach Pola Innvigo:

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics