Ludowcy ponownie mówią STOP zmianie czasu

Polskie Stronnictwo Ludowe kontynuuje walkę o zatrzymanie zmiany czasu w Polsce. Gotowa ustawa przygotowana przez ludowców jest w parlamencie od września 2017 r. Co więcej, trwa również debata o zniesienie zmiany czasu w całej Unii Europejskiej. Społeczne konsultacje w tej sprawie trwają. Każdy z nas może zabrać głos.

Skąd pomysł zatrzymania czasu w Polsce? – Z naszych rozmów z rodakami. Wiele osób podczas spotkań mówiło, że jest zmęczona ciągłą zmianą czasu. Dlatego postanowiliśmy coś z tym wreszcie zrobić – wyjaśnia Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL.

83% Polaków popiera propozycję PSL

Projekt PSL poparły wszystkie ugrupowania polityczne obecne w Sejmie. Dzisiaj pozostała już tylko dobra wola marszałka Sejmu, aby przedstawić go do II czytania. Z sondażu przeprowadzonego przez Radio Zet w tej sprawie wynika, że aż 83% Polaków popiera propozycję PSL. Zmiana czasu źle wpływa m.in. na samopoczucie i zdrowie Polek i Polaków.

– Zmiana czasu ma negatywny wpływ na zdrowie, na samopoczucie, występuje więcej incydentów sercowo-naczyniowych, częstsza skłonność do depresji, występują zaburzenia snu i czuwania. Jest to niedobre dla osób w dostojnym wieku, dla seniorów, ale również dla dzieci, dla każdego z nas. Przestawienie zajmuje kilka tygodni. To występuje dwa razy do roku, to zaburzenie takiego naturalnego rytmu biologicznego – tłumaczy Kosiniak-Kamysz.

Są też aspekty społeczne i ekonomiczne. – Zmiana systemów informatycznych, kosztowne operacje związane z pracą bankomatów wyłączonych w tym czasie z użytku, procesy różnego rodzaju księgowania, działalności instytucji finansowych – wymienia lider PSL.

Szybko okazało się, że pomysł ludowców zyskał uznanie w całej Europie.

W Parlamencie Europejskim przyjęto rezolucję, która wezwała KE do zmiany dyrektywy. 80 europarlamentarzystów zadeklarowało poparcie dla inicjatywy PSL, która „zatrzyma” czas letni. Propozycję prac w tej sprawie podczas debaty o programie prac Komisji Europejskiej na 2018 r. w imieniu delegacji PSL w Europejskiej Partii Ludowej złożył europoseł Andrzej Grzyb.

Źródło: PSL,
Redakcja AgroNews

Zostaw komentarz

Złe wiadomości dla mleczarzy. Ile będzie kosztowało mleko na koniec roku?

IV kw. 2023 r. przyniósł wzrost cen produktów mlecznych. Nastąpił on mimo nadal słabego światowego popytu i wynikał ze spadku dostaw mleka wśród głównych...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics