7,6 mld zł trafiło na konta rolników. ARiMR wypłaca zaliczki

Prawie 7,6 mld zł zaliczek na dopłaty bezpośrednie trafiło już na konta rolników – poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

 

\"rolnictwo,

 

Od 17 października do 30 listopada 2016 r. wypłacane są zaliczki na poczet tegorocznych płatności bezpośrednich. Zaliczki otrzymają wszyscy rolnicy, którzy spełnili warunki do przyznania tych płatności. Na razie, do 15 listopada ARiMR przekazała z tego tytułu, na konta bankowe ok. 1,15 mln rolników prawie 7,6 mld zł.

Ponadto do rolników trafiło 551,84 mln zł w ramach tegorocznych dopłat ONW oraz 58,45 mln zł z płatności rolnośrodowiskowych za 2016 rok. Te dwa rodzaje dopłat są również wypłacane od 17 października.  

Uruchomienie wypłaty zaliczek ma na celu złagodzenie trudnej sytuacji na rynkach rolnych, w szczególności na rynku mleka, rynku owoców i warzyw oraz rynku wieprzowiny.

Jak zapewnia ARiMR, na otrzymanie zaliczek mogą liczyć wszyscy rolnicy, którzy złożyli prawidłowo wypełnione wnioski o dopłaty bezpośrednie.

– W pierwszej kolejności zostały naliczone zaliczki dla rolników zamieszkałych na obszarach objętych ograniczeniami na skutek wystąpienia i zagrożenia wystąpienia ASF – informuje Dariusz Mamiński z Biura Prasowego resortu rolnictwa.

 

Po raz pierwszy ARiMR wypłaca zaliczki na poczet płatności bezpośrednich w wysokości 70 proc. kwoty dopłat.

Do końca października rolnicy otrzymali ponad 3 mld zł, a do końca listopada będzie wypłacone ok. 9,5 mld zł. z tego tytułu. Dla rolników będzie to znaczące wsparcie ich dochodów w okresie jesienno-zimowym, w którym zazwyczaj zaopatrują swoje gospodarstwa w nawozy, środki ochrony roślin i zakupują sprzęt rolniczy, gdyż są one relatywnie tańsze.

Redakcja AgroNews, fot.flickr.com/Tax Credits

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here