ANR w Szczecinie wydzierżawi 15 tys. ha na nowych zasadach

Kierownictwo Oddziału Terenowego ANR w Szczecinie opracowało nowe zasady dzierżawy ziemi. Będą one obowiązywać od 1 maja.  Do 30 kwietnia 2016 r. Oddział Terenowy ANR w Szczecinie przygotuje do przetargów 900 nieruchomości o łącznej powierzchni około 15 tysięcy hektarów. Wszystkie przetargi dla nieruchomości powyżej 1 hektara będą przeprowadzane w formie przetargu ograniczonego pisemnych ofert.

 

\"\"

 

Jak informuje ANR, podczas posiedzenia Rady Społecznej i kierownictwa OT ANR w Szczecinie opracowano następujące kryteria i ich wagi do przetargów ograniczonych ofertowych na dzierżawę: powierzchnia gospodarstwa rodzinnego rolnika – 26,67 pkt; odległość miejsca zamieszkania rolnika od przeznaczonej do wydzierżawiania nieruchomości – 26,67 pkt; powierzchnia gruntów nabytych lub wydzierżawionych z ZWRSP oraz gruntów, na które oferent jest kandydatem na nabywcę lub dzierżawcę – 26,67 pkt; proponowany czynsz dzierżawny wyższy od określonego w ogłoszeniu – 10 pkt; ubezpieczenie w KRUS – 10 pkt.

Czytaj także:
W tamtym roku ANR sprzedała prawie 77 tys. ha

W skład Rady wchodzą przedstawiciele dziewięciu rolniczych organizacji: Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej, Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych „Solidarność”, Krajowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych, Związku Zawodowego Centrum Narodowe Młodych Rolników, Federacji Związków Pracodawców – Dzierżawców i Właścicieli Rolnych, Stowarzyszenia Dzierżawców i Właścicieli Rolnych RP, Związku Zawodowego Rolnictwa „Samoobrona”, Sekretariatu Rolnictwa Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność, Związku Zawodowego Rolników „Ojczyzna”. Posiedzenia Rady zwoływane będą cyklicznie. Członkowie mają prawo do inicjowania zebrań. W obradach uczestniczą dyrektor lub zastępca dyrektora OT ANR w Szczecinie oraz wskazani przez nich pracownicy.

Rada zobowiązała się, że najpóźniej do 20 lutego br. przekaże listy przedstawicieli wraz z pełnomocnictwami do udziału w pracach komisji przetargowych.

Redakcja AgroNews, fot. ANR

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Wzrost populacji wilków zagraża gospodarstwom. MKiŚ stawia sprawę jasno

"Polska posiadając dobrze funkcjonujący system zarządzania i ochrony nie jest zainteresowana zmianą statusu ochronnego wilka w Konwencji Berneńskiej i wstrzyma się od głosu podczas...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics