Aplikacja mobilna ARiMR dla rolników krok po kroku

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa od września udostępniła wszystkim rolnikom mobilną aplikację ułatwiającą kontakt z biurem.

Za pomocą tego rozwiązania rolnik łatwo i szybko prześle do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dokumenty czy zdjęcia swoich gruntów i upraw. Do obsługi aplikacji potrzebny jest jedynie  telefon i internet i nie trzeba wychodzić z domu aby załatwić sprawy w biurze.

Co zrobić aby korzystać z aplikacji mobilnej ARiMR:

KROK 1: Pobierz bezpłatnie aplikację Mobilna ARiMR ze sklepu Google Play lub iStore, a następnie zainstaluj ją na urządzeniu mobilnym.

KROK 2: Zaloguj się do konta w aplikacji. Login to twój numer identyfikacyjny producenta rolnego. Pierwsze hasło służące do zalogowania się w aplikacji otrzymasz od ARiMR na adres e-mail. Podczas pierwszego logowania ustalasz nowe, indywidualne hasło. W każdym czasie możesz dokonać jego zmiany. W przypadku trzykrotnego podania podczas logowania błędnego hasła dostęp do konta aplikacji zostanie zablokowany. Ponowny dostęp do systemu teleinformatycznego ARiMR uzyskasz po złożeniu wniosku o nadanie hasła, które przesłane ci zostanie na adres e-mail.

KROK 3: Po zalogowaniu się sprawdź dostępną w aplikacji listę zadań przekazanych przez ARiMR, o ile zadania takie zostały do ciebie wysłane.

KROK 4: Wykonaj zadanie. Zadanie może obejmować prośbę o wykonanie zdjęć geotagowanych wskazanych obiektów zgłoszonych uprzednio w ramach wniosków złożonych w ARiMR, tj. działka rolna, uprawa lub inne obiekty terenowe czy też zdjęć dokumentacji. W ramach zadania do wykonania wskazane są konkretne elementy, które powinny zostać sfotografowane, jak również minimalna i maksymalna liczba zdjęć danego elementu. W przypadku elementów terenowych otrzymasz udostępnione na podkładzie mapowym punkty w terenie, w których powinieneś wykonać zdjęcie geotagowane, jak również wskazówkę o kierunku wykonania zdjęcia.

Musisz mieć włączoną geolokalizację

WAŻNE! Urządzenie mobilne, na którym jest uruchomiona aplikacja, musi mieć włączoną usługę geolokalizacji. Natomiast wykonanie zdjęć nie wymaga, aby urządzenie miało w danym momencie tzw. zasięg, czyli aktywne połączenie z internetem.

KROK 5: Wyślij zdjęcia. Zaznacz w aplikacji zdjęcia do wysłania i wybierz przycisk WYŚLIJ. Wysłanie zdjęć możliwe jest tylko w momencie, gdy aplikacja ma połączenie z internetem. Przesłany przecz ciebie materiał zostanie poddany ocenie ARiMR. W przypadku, gdy Agencja uzna, że wymagane jest ponowne wykonanie zdjęć, zadanie zostanie do ciebie ponownie wysyłane w celu dokonania jego korekty.

WAŻNE! Na wykonanie i przekazanie zdjęć do ARiMR masz 14 dni od przesłania zadania. W przypadku braku twojej odpowiedzi, po tym terminie weryfikacja obiektów terenowych i dokumentacji zostanie przeprowadzona na miejscu w ramach kontroli terenowej.

Do ARiMR po rekompensatę za zakaz produkcji świń

SŁOWNICZEK

Aplikacja mobilna dla rolników ARiMR – aplikacja instalowana na urządzeniu użytkownika (rolnika lub jego pełnomocnika) w celu wykonania zdjęć geotagowanych obiektów terenowych lub wykonania zdjęć dokumentacji.

Urządzenie mobilne – smartfon lub tablet użytkownika.

Zdjęcie geotagowane – zdjęcie, w którym automatycznie zapisane są znaczniki z informacją o miejscu wykonania danego zdjęcia w postaci współrzędnych geograficznych.

Obiekt terenowy – obiekt w terenie powiązany ze złożonym przez rolnika wnioskiem o przyznanie płatności, taki jak np. działka rolna, uprawa.

Dokumentacja – dokumenty, których dostarczenie jest niezbędne w toku prowadzonego na wniosek rolnika postępowania np. rejestr zabiegów.

Źródło: ARiMR

 

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Agro Show 2022: w tym roku za wstęp trzeba zapłacić

Międzynarodowa Wystawa Rolnicza AGRO SHOW to największa plenerowa wystawa rolnicza w Europie.  Postrzegana jest jako doskonałe miejsce prezentacji najnowszych i najnowocześniejszych maszyn i urządzeń...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
4,951ObserwującyObserwuj
4,190SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE