Ardanowski: Chleba w Polsce nie zabraknie, chociaż ten rok zapowiadał się dramatycznie

W Częstochowie trwa XXIX Krajowa Wystawa Rolnicza, która w tym roku wyjątkowo jest usytuowana na Jasnej Górze. Poprzedza ona tradycyjnie ogólnopolskie dziękczynienie za polny.

Chleba w Polsce nie zabraknie, chociaż ten rok zapowiadał się dramatycznie. – zapewnił minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski otwierając Krajową Wystawę Rolniczą.

Minister podkreślił, że ogromną zasługą polskich rolników jest to,  że mimo wiosennej suszy i trudności spowodowanych pandemią, nasz kraj może cieszyć się bezpieczeństwem żywnościowym.

Minister Ardanowski zwrócił uwagę, że wieś jest wartością całego społeczeństwa, stąd potrzeba pełnego wykorzystania także potencjału naukowego, możliwości technologicznych, zaplecza przemysłowego oraz rozwiązań innowacyjnych w gospodarce rolniczej.

Minister zapewniał, że przyszłość należy do polskiego rolnictwa, że ma ono szansę stać się jednym z najlepszych i najważniejszych w Europie.

Krajowa Wystawa Rolnicza w Częstochowie to największa w regionie śląskim impreza o charakterze wystawienniczo-targowym.

Jesteśmy liczącym się producentem żywności w Europie

W tym roku, podczas Wystawy odbywają się targi nasienne, paszowe i pszczelarskie. Odbywa się również prezentacja osiągnięć polskiej nauki rolniczej, nowoczesnych i zabytkowych maszyny oraz narzędzi rolniczych, a także drobnego inwentarza. Są tu pokazy sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich, zagród edukacyjnych, produktów tradycyjnych i lokalnych, a także kwiatów i krzewów ozdobnych oraz produktów rolnictwa ekologicznego.

Podczas Wystawy każdego roku swój dorobek prezentuje ponad 400 wystawców. W tym roku, ze względu na bezpieczeństwo sanitarne, wystawa ma nieco mniejszy rozmiar.

Źródło: MRiRW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here