Ardanowski: rozszerzenie możliwości sprzedaży bezpośredniej zaraz po wakacjach

Zaraz po wakacjach Sejm zajmie się ustawą rozszerzającą możliwości sprzedaży bezpośredniej przez rolników ich produktów – poinformował dziś na antenie Polskiego Radia minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

Więcej możliwości sprzedaży bezpośredniej

Nowe przepisy rozszerzające możliwości sprzedaży bezpośredniej mają  umożliwić uzyskiwanie przez rolników wyższych cen. Resort rolnictwa chce też skrócić  łańcuch „od pola do stołu”, eliminując pośredników i dając rolnikom możliwość sprzedaży bezpośredniej.

– Jest bardzo wiele gospodarstw, które jeżeli będą sprzedawały do pośredników, to nic im nie zostanie. Gospodarstwo niewielkiej produkcji, jeżeli w tym łańcuchu od pola do stołu jest kilku pośredników i przetwórców, każdy bierze swoje marże, to temu rolnikowi niewiele zostanie. Dlatego tu będzie rozszerzona, i to zaraz po wakacjach Sejm się tym zajmie, możliwość sprzedaży bezpośredniej z gospodarstw – mówił minister rolnictwa w Jedynce.

Prace zaraz po wakacjach

 – Chodzi o to, by rolnicy jak najwięcej żywności sprzedawali bezpośrednio – dodał. I zapewnił, że zaraz po wakacjach Sejm zajmie się ustawą w tej kwestii.

Redakcja AgroNews, fot. MRiRW