Autopromocja zamiast pomocy dla rolników

Dolnośląska Izba Rolnicza jest oburzona bezczynnością ministra rolnictwa i rozwoju wsi w kwestiach  związanych z pomocą dla gospodarstw rolnych poszkodowanych w wyniku wymarznięć ozimin.

Dlatego samorząd rolniczy województwa dolnośląskiego domaga się od premiera rządu natychmiastowych działań zobowiązujących ministra rolnictwa do niezwłocznego wdrożenia realnej pomocy dla gospodarstw rolnych oraz zaprzestania autopromocji za publiczne środki finansowe.

Z danych DIR wynika, że na Dolnym Śląsku w okresie zimowo-wiosennym  wymarzło  ponad 130 tysięcy hektarów zbóż i rzepaku, a skutki tego zjawiska dotknęły kilka tysięcy gospodarstw rolnych. Część z nich utraciła zasiewy w całości.

– Sytuacja na dolnośląskiej wsi ulega stałemu pogorszeniu, rolnicy z niesmakiem i oburzeniem przyjmują bezczynność i arogancje ministra rolnictwa Marka Sawickiego, który zamiast rozmawiać z rolnikami o rzeczywistych problemach wsi promuje za publiczne pieniądze swoją osobę, wywołując zarzewie konfliktu na linii miasto – wieś – mówi Leszek Grala, prezes Dolnośląskiej Izby Rolniczej.
 
Redakcja AgroNews, fot. sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here