BASF przejmuje część Bayera

BASF przejmuje część Bayera. Firma BASF sfinalizowała nabycie szeregu aktywów od firmy Bayer. Transakcja stanowi strategiczne uzupełnienie działalności firmy w zakresie ochrony roślin, biotechnologii i rozwiązań „digital farming” oraz oznacza jej wejście do sektora nasion i herbicydów nieselektywnych.

rolnik, rolnictwo, BASF, Bayer, xarvio, Agricultural Solutions, glufosynat amonowy, Monsanto

– Dzięki temu nabyciu, głębokiej zmianie ulega działalność firmy BASF w obszarze rolnictwa – z korzyścią dla naszych klientów i pracowników. Tworzy ono również nowe możliwości wzrostu i zapewnia nam długoterminową konkurencyjność — powiedziała Saori Dubourg, członek Zarządu BASF SE, odpowiedzialna za segment Agricultural Solutions.

– Z niecierpliwością czekamy na naszą wspólną przyszłość i serdecznie witamy nowych kolegów w BASF – dodała.

BASF, w październiku 2017 r. oraz w kwietniu 2018 r., podpisał umowy, w wyniku których nastąpi nabycie aktywów od firmy Bayer. Niemiecki koncern chce je sprzedać  w kontekście przejęcia firmy Monsanto, za łączną kwotę wynoszącą 7,6 mld EUR.

Szersze portfolio BASF

Umowy obejmują globalną produkcję glufosynatu amonowego, produkcję nasienną w uprawach rzepaku, bawełny oraz soi w tym potencjał badawczy i hodowlany oraz znaki towarowe na wybranych rynkach. Dodatkowo portfolio BASF rozszerzy się o nasiona warzyw, platformę rozwojową pszenicy hybrydowej i zaprawy nasienne. BASF przejmie też produkty na bazie glifosatu wykorzystywane w zastosowaniach przemysłowych oraz kompletną platformę xarvioTM w zakresie „digital farming”. Przejmie także niektóre projekty badawcze dotyczące nieselektywnych herbicydów zapraw na bazie nicieni. Transakcje te zostały pomyślnie zakończone, za wyjątkiem działalności w zakresie nasion warzyw. Powinna zostać sfinalizowana w trzecim kwartale 2018 r.


Klienci skorzystają z nabycia dzięki dostępowi do większej liczby narzędzi, które umożliwią im zwiększenie plonów, podniesienie jakości i rentowności.

– Dysponując skutecznymi rozwiązaniami w całym obszarze — od nasion do zbiorów — realizowanymi dzięki jeszcze większemu potencjałowi i skali innowacji, zwiększamy naszą konkurencyjność na rynku. Oznacza to, że klienci mają dziś prawdziwą możliwość wyboru i pozostanie tak w przyszłości — wyjaśnił Markus Heldt, Szef działu Agricultural Solutions w BASF.

BASF przejmuje część Bayera. 4500 tysiąca nowych pracowników

Wszystko opiera się na powiększonym zespole doświadczonych specjalistów.

– Dzięki temu nabyciu do zespołu BASF dołącza około 4500 pracowników. Sprawia to, że jest on silniejszy, bardziej zróżnicowany i bogatszy w wiedzę oraz doświadczenie. To wielka szansa, by uczyć się od siebie nawzajem — powiedział Vincent Gros, Global Integration Lead.

– Po miesiącach przygotowań do niezakłóconego transferu przedsiębiorstw i sprawnego wdrażania pracowników, wszyscy są chętni do podjęcia pracy. Jako nowy zespół oraz z naszą rozszerzoną działalnością i większymi możliwościami. Wspólnie stworzymy nową i silniejszą firmę BASF działającą w rolnictwie – dodał.

W celu odzwierciedlenia procesu rozszerzenia działalności w zakresie rolnictwa, firma BASF zmieniła nazwę działu z Crop Protection [Ochrona Roślin] na Agricultural Solutions [Rozwiązania dla Rolnictwa]. Ponadto dział utworzył nową jednostkę o zasięgu światowym, zajmującą się hodowlą nowych odmian roślin.

Redakcja AgroNews, fot. Kamila Szałaj

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

dwa + siedem =

Zapisz się i Zaprenumeruj nasz Newsletter

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,898ObserwującyObserwuj
7,080SubskrybującySubskrybuj

Naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego poszukują mikroorganizmów „zjadających” plastiki

Poszukiwania nieznanych dotąd mikroorganizmów rozkładających plastiki to główny cel projektu prowadzonego przez zespół naukowców z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Projekt, którego celem jest odnalezienie mikroorganizów...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE