Bayer i Siemens wspólnie wspierają bioróżnorodność

Kwietna łąka dla owadów zapylających, z nasion ponad 30 gatunków roślin miododajnych, ufundowanych przez Bayer, wyrośnie przed warszawską siedzibą firmy Siemens. To  przykład współpracy obu firm przy promowaniu bioróżnorodności.

Bayer i Siemens wspólnie wspierają bioróżnorodność w lokalnej skali
Bayer i Siemens wspólnie wspierają bioróżnorodność w lokalnej skali

Łąkę wysiano na obszernym terenie przy ul. Żupniczej (Praga-Południe). Tworzą ją różnorodne gatunki roślin miododajnych – m.in. len, mak polny, chaber bławatek, nagietek, słonecznik, niezapominajka, cynia, facelia, powój trójbarwny. Rośliny te – stanowiące naturalne źródła pokarmu dla pszczół, trzmieli i motyli – będą kwitnąć aż do pierwszych mrozów.

Wspieranie bioróżnorodności jest jednym z priorytetów działań firmy Bayer w zakresie rolnictwa zrównoważonego. To szerokie  pojęcie firma rozumie jako podejmowanie działań  minimalizujących wpływ rolnictwa na środowisko, przy zachowaniu opłacalności pracy rolników i zapewnieniu społecznej akceptacji. Niezwykle istotne dla skuteczności takich działań jest realizowanie ich również w lokalnej skali.

Kwietną łąkę wysiali sami pracownicy firmy Siemens

– W Siemens Polska zwracamy ogromną uwagę na kwestie środowiskowe, w które wolontariat  w zakresie wspierania bioróżnorodności świetnie się wpisuje. To zgodne z naszą nową zrównoważoną strategią, mówiącą o dbaniu o dobro planety – mówi Cezary Mychlewicz, Dyrektor Marketingu w Siemensie – W zeszłym roku przy naszej siedzibie ustawiliśmy ule, w których zamieszkały trzy pszczele rodziny, a którymi opiekuje się nasz pracownik – doświadczony pszczelarz. Już wtedy założyliśmy, że wysiejemy dla naszych pszczół łąkę. Udało nam się pozyskać wewnętrzny grant w ramach programu wolontariackiego i dodatkowo wsparcie zewnętrznego partnera, firmy Bayer. Przedstawiciele firmy podzielili się z nami doświadczeniami i radami, jak przygotować grunt pod zasiew, jak go wykonać, a także ufundowali nasiona.

Bayer i Siemens wspólnie wspierają bioróżnorodność w lokalnej skali
Bayer i Siemens wspólnie wspierają bioróżnorodność w lokalnej skali

Liczy się każdy, nawet najmniejszy obszar kwitnących roślin

– Cieszymy się, że Bayer i Siemens łączą siły by wspierać bioróżnorodność – mówi dr Michał Krysiak, Manager ds. Rolnictwa Zrównoważonego w Bayer dla Polski, Krajów Bałtyckich, Czech i Słowacji – Bayer od lat, również w Polsce, prowadzi projekty wspierające owady pożyteczne, doradza  i udostępnia nasiona roślin pyłko- i nektarodajnych. Wobec zmian klimatycznych, których doświadcza dziś świat, liczy się każdy, nawet najmniejszy obszar kwitnących roślin, stanowiący bazę pokarmową dla zapylaczy – także w miastach.

Źródło i fot: Bayer, Siemens

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Dramat na polu. Rozrzutnik wciągnął rolnika

Policjanci z Lubartowa wyjaśniają przyczyny i okoliczności nieszczęśliwego wypadku, do którego doszło wczoraj w gminie Ostrówek. Podczas prac z użyciem rozrzutnika rolniczego śmierć poniósł...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
4,951ObserwującyObserwuj
4,190SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE