Będzie rewolucja w rolnictwie

Minister Rolnictwa, zapowiedział wprowadzenie podatku dochodowego dla rolników.

Ustawa o podatku dochodowym w rolnictwie, zdaniem Stanisława Kalemby, będzie wprowadzana  w sposób ewolucyjny. Ewolucyjnie, czyli poprzez wyliczanie dochodu w gospodarstwie na jednego członka rodziny. I to, według ministra, posłuży rzetelnej ocenie,  jaka jest sytuacja w polskich gospodarstwach.

Minister podkreśla, iż w Polsce jest duża część gospodarstw drobnych. Zaznacza, iż   tam będzie system ryczałtowy. Wspólnie z rolnikami,  organizacjami rolniczymi chciałbym ten system wdrożyć w przeciągu nie roku ale kilku lat – mówił.

Nowy minister zaznaczył, że projekt ustawy wprowadzającej podatek został już uzgodniony z Ministerstwem Finansów. Objęcie rolników podatkiem dochodowym zapowiedział w listopadowym exposé Donald Tusk.

Kalemba kontynuuje więc linię poprzednika, Marka Sawickiego (PSL), mimo że jako poseł miał opinię przeciwnika zmian w rolnictwie. – Podatek dochodowy w rolnictwie należy wprowadzić, bo to będzie prawdziwa ocena sytuacji w gospodarstwach rolnych. Czy chcemy, czy nie, polityka UE idzie w tym kierunku – mówi minister.

Marta Nowak-Woźnica
Agronews.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here