Będzie więcej pieniędzy na „Ułatwianie startu młodym rolnikom”?

Jest szansa, że budżet działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom" zostanie powiększony o 23 mln euro. Pozwoliłoby to na przyznanie pomocy ok. 900 kolejnym wnioskodawcom. Komitet Monitorujący PROW 2007-2013 opowiedział się za dodatkowymi pieniędzmi. Teraz wszystko zależy od tego, czy Komisji Europejskiej wyrazi na to zgodę.

 

\"rolnictwo,
 

O zwiększenie budżetu na „Ułatwianie startu młodych rolników” stara się także Krajowa Rada Izb Rolniczych. Poinformowała o tym w poniższym komunikacie:

"W związku z dyskusją jaka miała miejsce podczas XIV Posiedzenia KRIR, Zarząd KRIR wystąpił do Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z prośbą o wyjaśnienia w sprawie wnioskodawców, którzy w ramach naboru przeprowadzonego w bieżącym roku ubiegali się o przyznanie premii dla młodych rolników, lecz z powodu ograniczeń budżetowych nie uzyskali tego wsparcia, natomiast rozpoczęli prowadzenie działalności rolniczej.

ARiMR poinformowała, że na mocy Uchwały Nr 95 Komitetu Monitorującego Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 z dnia 9 września 2014 r., budżet działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom" został zwiększony o 23 mln euro. W przypadku zaakceptowania powyższej uchwały przez KE, pozwoli to na przyznanie pomocy ok. 900 kolejnym wnioskodawcom.

Agencja zapewniła, że dołoży wszelkich starań, aby decyzje przyznające pomoc dla kolejnej grupy osób wydane zostały niezwłocznie po zaakceptowaniu przez Komisję Europejską wspomnianej wyżej Uchwały Komitetu Monitorującego. Priorytetowo w tym względzie zostaną potraktowane osoby, które rozpoczęły prowadzenie działalności rolniczej w terminie graniczącym z dopuszczonym w powyżej wspomnianym rozporządzeniu WE Nr 1974/2006 okresem 18 miesięcy. W odniesieniu do tych osób, decyzje zostaną wydane w pierwszej kolejności".

Redakcja AgroNews, fot. freeimages.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here