Bayer nagradza najlepsze gospodarstwa

Bezpieczeństwo to jedna z podstawowych kwestii w gospodarstwie. Doskonale wiedzą o tym Państwo Czacharowscy – tegoroczni laureaci województwa warmińsko-mazurskiego XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu KRUS „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2017”.
 

\"\"

 

To właśnie gospodarstwo spełniało wszystkie wymogi konkursowe i okazało się najbezpieczniejszym w województwie.

Gospodarze nagrodzonego gospodarstwa zajmują się produkcją trzody chlewnej w cyklu zamkniętym oraz uprawiają jęczmień jary, pszenicę ozimą i rzepak ozimy.

„Gospodarstwo rodzinne, które prowadzimy wspólnie z synami ma powierzchnię 240 ha. W 1997 roku gospodarstwo przejąłem po rodzicach, liczyło ono wtedy zaledwie 30 ha” – powiedział Kazimierz Czachorowski, właściciel gospodarstwa.

Bayer nagrodza za profesjonalizm

Bezpieczeństwo w obejściu Państwa Czachorowskich widać na każdym kroku. Profesjonalnie przygotowany i wyposażony magazyn na środki ochrony roślin docenił wieloletni partner konkursu firma Bayer i ufundowała nagrodę specjalną.

\"\"

 

W ręce Pani Beaty i Pana Kazimierza trafiła profesjonalna stacja metorologiczna. Nagrodę laureatom wręczyła Iwona Krych – Stec dyrektor marketingu Bayer, podczas gali towarzyszącej targom AgroShow w Bednarach.
 

\"\"


Jest nam niezmiernie miło, że możemy promować bezpieczeństwo wśród naszej głównej grupy klientów – rolników.  Po prezentacjach laureatów widzimy jak ogromny wkład pracy włożyli w to, aby zabezpieczyć swoich członków rodziny, swoje życie oraz swoje otoczenie. Dla nas jako firmy chemicznej liczy się to jak są przechowywane i stosowane środki ochrony roślin. Ważne jest żeby dobre wzorce wpływały na innych. Cieszę się, że jesteśmy obecni na takiej imprezie, gdzie te tematy możemy popularyzować –  powiedziała Iwona Krych-Stec.
 

\"\"


Jak podkreśla gospodarz, magazyn na środki ochrony roślin to jeden z ważniejszych punktów jeżeli chodzi o bezpieczeństwo. Znajdziemy tu m.in. odzież ochronną – obuwie, kombinezony, rękawiczki, maski:  „W  magazynie posiadamy możliwość przechowywania środków, które są stosowane w gospodarstwie. Magazyn jest zamknięty i nie jest dostępny dla osób trzecich. Wszystkie zabiegi z użyciem środków ochrony roślin są wykonywane  bezpiecznie i nie zagrażają zdrowiu i życiu”– zaznacza Pan Kazimierz.
 

\"\"
 

Bezpieczeństwo, porządek i  innowacyjność to główne elementy, które zadecydowały o wyróżnieniu tego gospodarstwa spośród innych.  Państwo Czacharowscy mają pełną świadomość tego, jak ważne są odpowiednie standardy i przestrzeganie zasad przy produkcji jaką prowadzą.
 

\"\"
 

Istotne jest to by w każdym miejscu, w którym się poruszamy, pracujemy i odpoczywamy było bezpiecznie.  Dbamy o to by miejsca, w których się pracuje były odpowiednio oznaczone i zabezpieczone. To samo dotyczy przestrzeni, w których odpoczywamy. W momencie, gdy wykonujemy prace w gospodarstwie czy na polu, nasze wnuczęta mogą bezpiecznie spędzać czas na specjalnie wydzielonym i oznaczonym placu zabaw” – podsumował pan Kazimierz.

Nowa nagroda od Bayer jeszcze w tym roku

Firma Bayer we wszystkich swoich działaniach duży nacisk kładzie na popularyzację bezpieczeństwa w rolnictwie. Podczas tegorocznej edycji  targów AgroShow w Bednarach zaprezentowano w bardzo innowacyjny sposób ten temat. Poprzez aplikację „Wirtualna farma”, zachęcano do poszerzenia informacji o bioróżnorodności oraz odpowiedzialnym stosowaniu środków ochrony roślin.

W tym roku oprócz tego, że nagradzamy bezpieczne gospodarstwo mamy kolejne wyróżnienie w zanadrzu. W grudniu będziemy przyznawać nową nagrodę – Agro Biotop. Nagroda skierowana jest dla naukowców, którzy działają na rzecz rolnictwa. Będzie to nagroda, którą przyznamy w tym roku po raz pierwszy – dodała Iwona Krych-Stec.

Tekst i fot.: Marta Nowak-Woźnica

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here