Białka w ochronie roślin przed patogenami

Arysta LifeScience podpisała umowę licencyjną z chińskim Instytutem Ochrony Roślin (IPP) dzięki której stała się wyłącznym globalnym (z wyjątkiem Chin)  dystrybutorem technologii wykorzystujących białka w ochronie roślin przed patogenami, z których jedna już została  pomyślnie skomercjalizowana w Chinach.

 

\"rolnictwo,

 

Od ponad 10 lat Instytut Ochrony Roślin – część Chińskiej Akademii Nauk Rolniczych (CAAS), prowadzi badania nad selekcją, identyfikacją i opatentowaniem induktorów odporności roślin uzyskanych z patogenów grzybowych. Jedna z tych technologii opiera się na wykorzystaniu białka uzyskanego z grzyba Alternaria tenuissima określonego nazwą PeaT1. W czerwcu 2014 roku zarejestrowano pierwszy biologiczny środek ochrony zawierający białko PeaT1, który w pierwszym roku sprzedaży (nazwa handlowa Atailing) przyniósł dochód przekraczający 10 milionów dolarów.

Rejestracja preparatu Atailing obejmuje zwalczanie chorób wirusowych w uprawach warzywniczych i tytoniu. Aktualnie trwają badania nad skutecznością preparatu przeciw chorobom wirusowym i bakteryjnym w szerokiej gamie upraw jednorocznych i wieloletnich.

Czytaj także:
25 nowych produktów w kilka lat. Nowy gracz na rynku środków ochrony roślin rośnie w siłę

Innym białkiem do którego Arysta LifeScience wynegocjowała prawa licencyjne jest  białko Hrip1, które podobnie jak  PeaT1 uzyskano z tego samego patogenu (Alternaria tenuissima) i które również wykazuje potencjał w ochronie roślin przed patogenami.

"Technologie te są unikalne w branży i stanowią innowacyjne podejście do zwalczania chorób w uprawach owoców cytrusowych, tytoniu oraz wielu gatunków warzyw", mówi Paula Pinto, globalny szef zarządzania ofertą produktowa Arysta LifeScience.

Produkty oparte o nowe technologie wykorzystujące białka stanowią doskonałe uzupełnienie  rosnącego portfolio Arysty. Umowa  licencyjna pozwala Arysta LifeScience  na wykorzystanie wspomnianych białek do produkcji preparatów o różnych formulacjach, zmodyfikowanym składzie, także jako mieszaniny.

Redakcja AgroNews, fot. dreamstime.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here