Białka w ochronie roślin przed patogenami

Arysta LifeScience podpisała umowę licencyjną z chińskim Instytutem Ochrony Roślin (IPP) dzięki której stała się wyłącznym globalnym (z wyjątkiem Chin)  dystrybutorem technologii wykorzystujących białka w ochronie roślin przed patogenami, z których jedna już została  pomyślnie skomercjalizowana w Chinach.

 

\"rolnictwo,

 

Od ponad 10 lat Instytut Ochrony Roślin – część Chińskiej Akademii Nauk Rolniczych (CAAS), prowadzi badania nad selekcją, identyfikacją i opatentowaniem induktorów odporności roślin uzyskanych z patogenów grzybowych. Jedna z tych technologii opiera się na wykorzystaniu białka uzyskanego z grzyba Alternaria tenuissima określonego nazwą PeaT1. W czerwcu 2014 roku zarejestrowano pierwszy biologiczny środek ochrony zawierający białko PeaT1, który w pierwszym roku sprzedaży (nazwa handlowa Atailing) przyniósł dochód przekraczający 10 milionów dolarów.

Rejestracja preparatu Atailing obejmuje zwalczanie chorób wirusowych w uprawach warzywniczych i tytoniu. Aktualnie trwają badania nad skutecznością preparatu przeciw chorobom wirusowym i bakteryjnym w szerokiej gamie upraw jednorocznych i wieloletnich.

Czytaj także:
25 nowych produktów w kilka lat. Nowy gracz na rynku środków ochrony roślin rośnie w siłę

Innym białkiem do którego Arysta LifeScience wynegocjowała prawa licencyjne jest  białko Hrip1, które podobnie jak  PeaT1 uzyskano z tego samego patogenu (Alternaria tenuissima) i które również wykazuje potencjał w ochronie roślin przed patogenami.

"Technologie te są unikalne w branży i stanowią innowacyjne podejście do zwalczania chorób w uprawach owoców cytrusowych, tytoniu oraz wielu gatunków warzyw", mówi Paula Pinto, globalny szef zarządzania ofertą produktowa Arysta LifeScience.

Produkty oparte o nowe technologie wykorzystujące białka stanowią doskonałe uzupełnienie  rosnącego portfolio Arysty. Umowa  licencyjna pozwala Arysta LifeScience  na wykorzystanie wspomnianych białek do produkcji preparatów o różnych formulacjach, zmodyfikowanym składzie, także jako mieszaniny.

Redakcja AgroNews, fot. dreamstime.com

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics