Branża rolna na wielkiej gali firmy Syngenta w Łodzi

Ponad 650 osób wzięło udział w konferencji i gali firmy Syngenta, która odbyła się 12 grudnia w Łodzi. Było to pierwsze spotkanie zorganizowane przez firmę, które zgromadziło tak szerokie grono osób związanych z branżą rolną.
 

 

\"\"

 

Wśród gości byli rolnicy, dystrybutorzy, przedstawiciele sklepów, reprezentanci organizacji branżowych, mediów, przemysłu przetwórczego i grup producenckich. Do debaty zaproszeni zostali także eksperci i naukowcy, wśród których znaleźli się m.in. prof. Tadeusz Michalski, prof. Stefan Pruszyński, Stanisław Stobiecki z Instytutu Ochrony Roślin i Marian Sikora z Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych.

„Syngenta wielokrotnie organizowała konferencje dotyczące swojej działalności i konkretnych zagadnień istotnych dla rolników. Jednak po raz pierwszy spotkaliśmy się w jednym miejscu z tak szerokim gronem osób związanych z rolnictwem – z naszymi klientami, z ekspertami, mediami i światem nauki”, mówi Michał Ciszak, Dyrektor Generalny Syngenta Polska.

Spotkanie podzielone zostało na dwie części. Pierwszą z nich była konferencja, którą rozpoczęli Michał Ciszak i Chris Clayton, Dyrektor Terytorium Europy Centralnej w Syngenta. Przedstawili oni sytuację rolnictwa na świecie, główne trendy i pozycję firmy Syngenta na rynku. Chris Clayton zaprezentował także inicjatywę o nazwie Good Growth Plan, czyli sześć zobowiązań, które spółka podjęła się zrealizować do 2020 roku, aby pomóc w wyżywieniu rosnącej populacji naszej planety.

 

\"\"

 

Podczas konferencji dyrektorzy sprzedaży Syngenta, Adam Ciaś i Marek Łuczak, omówili sytuację rolnictwa w Polsce, a Dariusz Sip – szef nowo powołanego zespołu wsparcia technicznego – wyjaśnił, dlaczego firma zdecydowała o stworzeniu nowego działu i jakie z tego korzyści płyną dla klientów Syngenta. Następnie menedżerowie spółki zaprezentowali trendy rynkowe oraz nowe rozwiązania, które Syngenta proponuje w uprawie zbóż, rzepaku, kukurydzy i warzyw.

Konferencję zakończył panel dyskusyjny. Zaproszeni eksperci i przedstawiciele firmy Syngenta dyskutowali o wpływie regulacji prawnych oraz trendów i nastrojów społecznych na rolnictwo. Uczestnicy panelu zastanawiali się, jak rolnicy mogą przeciwstawić się mitowi żywności ekologicznej i w jaki sposób branża rolna może wpływać na decydentów, którzy kluczowe dla rolnictwa decyzje podejmują w oparciu o emocje, ignorując argumenty merytoryczne.

 

\"\"

 

Druga część gali Syngenta miała mniej oficjalny charakter – po kolacji na scenie wystąpiła gwiazda wieczoru Maryla Rodowicz, która zaśpiewała swoje największe przeboje. Po koncercie goście bawili się do późnych godzin nocnych przy muzyce.

„Zależało nam na tym, by stworzyć okazję do spotkania ludzi z różnych środowisk. Cieszy nas to, że na konferencję i galę przybyło tak wielu gości, którzy mieli szansę się poznać, porozmawiać na ważne dla nich tematy, a w końcu wspólnie się bawić”, podsumowuje Michał Ciszak z firmy Syngenta.

Źródło i fot.: Syngenta
Redakcja AgroNews
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here