Centralne pokazy polowe edycji Pól Klasy S firmy Syngenta

Centralne pokazy polowe edycji Pól Klasy S firmy Syngenta odbyły się w tym roku w dniach 10-13 czerwca na polach Gospodarstwa  Pana Tomasza Michalczyka w miejscowości Rogóźno Zamek.

10 czerwca pola odwiedziła elita gospodarstw z Kujaw w liczbie ok. 100 osób oraz zaproszone media.

 

\"\"
 

 

"W Rogóźnie zgromadziliśmy w zasadzie wszystko co mamy do pokazania ze szczególnym uwzględnieniem nowych rozwiązań i nowych odmian roślin uprawnych" –  powiedział Prezes Zarządu Syngenta Polska – Marek Łuczak.

 

 

Syngenta zaprezentowała kilkadziesiąt małopoletkowych doświadczeń herbicydowych i fungicydowych poświęconych uprawie zbóż. Przedstawiła bogate kolekcje odmian pszenicy i rzepaku ozimego oraz pokazała efektywność programów ochrony Syngenta w zależności od lokalnych warunków pogodowych i glebowych.

Nowościami zaprezentowanymi na polach były, m.in.:

Axial
– herbicyd do zwalczania chwastów jednoliściennych w zbożach w nowej formie – Axial 50EC – jeden z wiodących środków w swoim segmencie – po raz pierwszy sprzedawany tej wiosny.
Symtera – nowy fungicyd do zwalczania chorób okołokwitnieniowych w rzepaku ozimym.
Vibrance Gold – zaprawa nasienna sprzedawana od jesieni zeszłego roku. Jeżeli chodzi o ten produkt uwagę przykuła forma ekspozycji. Można był zwiedzić dwa stanowiska, jedno: odkrywki glebowe gdzie na tle odsłoniętego  profilu glebowego można było zauważyć rozwój systemu korzeniowego w różnych kombinacjach: bez zaprawy nasiennej, bez zaprawy nasiennej ze sztucznym porażeniem gleby i w kombinacji, w której jest zastosowana zaprawa nasienna.

Na polach  w Rogóźnie zaprezentowano również nowe odmiany roślin uprawnych, m.in. jęczmień ozimy hybrydowy w 4 odmianach.
„Chcemy jęczmieniem  hybrydowym ozimymzmienić strukturę upraw zbożowych, a przynajmiej strukturę samego jęczmienia, który w Polsce dominuje jako roślina jara"  – dodał  Marek Łuczak.

  

\"\"  

Podczas spotkania zaprezentowano również działania firmy nt. ochrony owadów zapylających. Profesor Bożena Kordan z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego poinformowała o niezwykle istotnym znaczeniu zapylaczy. Przedstawiono działania firmy w tym kierunku.

Co roku firma Syngenta udostępnia rolnikom mieszanki roślin miododajnych,  które zapewniają owadom pożywienie od wiosny do późnej jesieni.

Tegoroczne Pola Klasy S cieszyły się rekordową frekwencją. We wcześniejszych lokalizacjach: w Szelejewie i w Gniechowicach firma gościła ponad 900 rolników. 

Wizyta na Polach Klasy S w Rogóźnie to  doskonała  okazja zdobycia wiedzy i doświadczenia, które Syngenta pozyskuje na polach i w laboratoriach w kilkudziesięciu krajach świata.

Był to dobry  czas, aby rozwinąć swoją wiedzę agrotechniczną i spotkać się z przedstawicielami branży rolnej z całego kraju.

Redakcja AgroNews,
fot. Marta Nowak-Woźnica

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here