Ceny unijnych zbóż i rzepaku z dnia na dzień coraz niższe

Rzepak tanieje wraz z olejami roślinnymi, ponieważ Indonezja – największy producent i eksporter oleju palmowego – przywraca od 25-maja eksport. Ograniczenia eksportowe wprowadzone 28-kwietnia przyniosły oczekiwane obniżenie cen na rynku lokalnym i pozwoliły zapełnić krajowe magazyny. Nasiona rzepaku kosztowały w czwartek niespełna 825 eur/t, tracąc w dwa dni 50 euro.

Ceny unijnych zbóż i rzepaku z dnia na dzień coraz niższe
Ceny unijnych zbóż i rzepaku z dnia na dzień coraz niższe

Drugi dzień korekty

W Paryżu drugi dzień korekty widoczny był w notowaniach kukurydzy i pszenicy po skokowym wzroście na początku tygodnia i zaliczeniu maksimów serii we wtorek. Nadal obydwa zboża są jeszcze droższe niż na zamknięciu poprzedniego tygodnia.

Za oceanem ceny pszenicy cofały się nadal, próbując wypełnić dużą lukę z poniedziałkowego wybicia na wykresie (wprowadzenie zakazu eksportu pszenicy przez Indie). Pszenica w Chicago ciągle jest na plusie w skali tego tygodnia.

Wyceny amerykańskiej  kukurydzy w czwartek minimalnie wzrosły po środowej dużej przecenie i konsolidują się na poziomach z ubiegłego tygodnia.

Zamkniecie czwartkowej sesji na giełdowym rynku zbóż i rzepaku – 19.05.2022:

 

Andrzej Bąk – eWGT
Źródło cen: www.barchart.com

 

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Złagodzenie ustawy antywiatrakowej

5 lipca br. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych oraz niektórych innych ustaw. Prace nad liberalizacją tzw. ustawy antywiatrakowej...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
3,939ObserwującyObserwuj
4,180SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE