Ceny zbóż i rzepaku stabilizują się w okolicy poziomów z kwietnia

Notowania unijnych kontraktów na zboża i rzepak wzrosły w środę (drugi dzień z rzędu) po dużej przecenie jaka miała miejsce w minionym tygodniu. Wsparciem cen w Paryżu był wynik przetargu GASC, w którym Egipt kupił aż 815 tys. ton pszenicy z dostawą sierpień – październik. Skala zakupu świadczy, że największy importer pszenicy na świecie nie wierzy w dalszy spadek cen.

Większość zakontraktowanej na przetargu pszenicy dostarczą kraje UE, a tylko 175 tys.ton Rosja.

W Rosji zbiory pszenicy mają być rekordowe, a potencjał eksportowy przekroczy 40 mln ton w nowym sezonie.

Giełda w Chicago odnotowała mieszane zamknięcie sesji. Notowania pszenicy spadły i już niewiele dzieli ceny amerykańskiej pszenicy od poziomów sprzed wybuchu wojny na Ukrainie. Kukurydza ze starego zbioru podrożała nieco, ale kontrakt na nowy zbiór taniał w oczekiwaniu, że USDA podniesie dzisiaj szacunki areału zasiewów tego zboża.

Soja zyskuje na wartości od początku tygodnia w oczekiwaniu na obniżenie szacunków amerykańskich zasiewów (na rzecz kukurydzy).

Źródło: e-wgt

 

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Suzuki pod kombajnem. Kobieta i troje dzieci w szpitalu

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w pobliżu miejscowości Piecki na terenie powiatu suwalskiego. Kombajn zderzył się z samochodem osobowym, ucierpiały cztery osoby. Kierujący kombajnem nie...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
4,592ObserwującyObserwuj
4,190SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE