Chciał rozjechać ciągnikiem policjantów, potem chwycił za siekierę

Dwa miesiące spędzi w areszcie 74-latek z Przysuchy (woj. mazowieckie), który chciał rozjechać ciągnikiem policjantów. Gdy mu się to nie udało… chwycił za siekierę. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

ciagnik, wypadki na wsi, siekiera, rozjechać ciągnikiem policjantów

Wszystko zaczęło się od wezwania policjantów na interwencję. Zgłaszająca twierdziła, że mężczyzna wycina drzewa z jej działki. Na miejsce pojechał patrol z Przysuchy.

– Policjanci, aby wyjaśnić okoliczności zgłoszenia podeszli do 74-latka. Mężczyzna nie chciał z nimi rozmawiać. Był agresywny. Wsiadł do ciągnika i chciał przejechać policjantów. Tylko przytomność policjantów, nie doprowadziła do tragedii – wyjaśnia st. asp. Aneta Wilk z KPP w Przysusze.

Pomimo wyraźnych poleceń wydawanych przez policjantów, mężczyzna nie zamierzał wysiąść z kabiny ciągnika, a na dodatek sięgnął po siekierę i zamachnął się nią w stronę policjanta. Reakcja interweniujących była natychmiastowa. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

Jak informuje st. asp. Aneta Wilk, zatrzymany usłyszał już zarzuty czynnej napaści na policjantów oraz wymuszania czynności urzędowych. Sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy na okres dwóch miesięcy. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Redakcja AgroNews, fot. KPP Przysucha

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here