Ciągnik dla rolnika, nie dla komornika. Ciąg dalszy historii

Głośna sprawa Radosława Zaremby, rolnika z Kulan, któremu komornik niesłusznie zawłaszczył ciągnik ma swój kolejny etap. Dzięki szybkiej interwencji producenta niebieskich ciągników i bezpłatnemu przekazaniu ciągnika, zeszłoroczne prace w gospodarstwie zostały przeprowadzone bezproblemowo, a dzięki częściowej rekompensacie od komornika z Łodzi, która nie pokryła kosztów zakupu obecnego ciągnika pan Radosław znów stał się właścicielem traktora. Jednak to nie kończy batalii – sądowa walka z komornikiem trwa dalej.

 

\"\"

 

14 stycznia 2016 roku pan Radosława Zaremba stał się właścicielem ciągnika, który przez ostatni rok użytkował. Na spotkaniu obecna była pani senator Lidia Staroń, która od początku historii była bardzo zaangażowana w sprawę, mecenas Lech Obara, przedstawiciele marki New Holland oraz media lokalne i krajowe.

Brak ciągnika naraziłby mnie i moją rodzinę na dodatkowe, wysokie koszty, a także z pewnością opóźniłby wszystkie prace w gospodarstwie. Dzięki natychmiastowej pomocy marki New Holland ubiegłoroczne prace przebiegły bezproblemowo i zgodnie z planem. W innej sytuacji chyba nie byłoby to możliwe – mówi Radosław Zaremba. – Ciągnik New Holland TD5, który został mi użyczony sprawdził się idealnie. Wszechstronny i wydajny to jego najważniejsze cechy. Dlatego, gdy zdecydowałem się na zakup nowej maszyny wybór był jeden – niebieski ciągnik – dodaje rolnik z Kulan.

Wsparcie rolników w ich codziennej ciężkiej pracy jest dla nas priorytetem. Kiedy rok temu usłyszeliśmy o ciężkiej sytuacji pana Zaremby natychmiast przystąpiliśmy do działania, aby mu pomóc. Brak ciągnika to dla rolnika ogromna przeszkoda, która paraliżuje większość prac, dlatego zależało nam, aby do wyjaśnienia tej przykrej sprawy, życie w gospodarstwie mogło toczyć się swoim normalnym trybem. Dlatego niezmiernie cieszy nas fakt, że mogliśmy wesprzeć pana Radosława w tak ciężkim dla niego czasie – komentuje Tomasz Wieja, Marketing Manager New Holland. – Dodatkową satysfakcję daje nam fakt, że pan Radosław zdecydował się na zakup użyczonego mu ciągnika w finansowaniu fabrycznym CNHI Capital na 0% odsetek. Mimo, iż panu Radosławowi nie udało się odzyskać jego wcześniejszej maszyny, jesteśmy pewni, że nasz niebieski ciągnik będzie mu służył przez długie lata – dodaje Wieja.

Czytaj także:
Organizacje rolnicze domagają się dodatkowej pomocy dla rolników
Polskie jabłka w USA już we wrześniu?

 

Cała transakcja przebiegła bardzo sprawnie, przedstawiciel finansowania fabrycznego CNHI Capital przyjechał do gospodarstwa Pana Zaremby i pomógł w dopełnieniu wszystkich formalnościach. Dzięki temu, już po dwóch dniach Pan Zaremba stał się właścicielem niebieskiego ciągnika – wyjaśnia Joanna Liszka, Country Retail Sales Manager CNHI Capital.

Ciągniki serii TD5 to uniwersalne maszyny, doskonałe podczas pracy polowych, w obejściu czy też przy transporcie, wydajne i ekonomiczne. Świetnie sprawdzą się w każdym gospodarstwie.

 

Redakcja AgroNews

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here