Coraz mniej czasu na złożenie wniosku o dopłaty. Biura ARiMR będą pracować dłużej

Już niewiele czasu zostało na złożenie wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich za 2016 r. Dzięki decyzji Komisji Europejskiej, wnioski takie można składać do 15 czerwca. Kto nie zdąży złożyć wniosku w terminie, będzie miał jeszcze szanse zrobić to do 11 lipca 2016 roku, ale wówczas za każdy roboczy dzień opóźnienia należne płatności będą pomniejszane o 1 proc.

 

\"rolnictwo,

 

Na razie do 2 czerwca 1,08 mln rolników złożyło w ARiMR wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich za 2016 rok.

Aby ułatwić pozostałym rolnik złożenie wniosków w terminie gwarantującym otrzymanie dopłat w pełniej wysokości, biura powiatowe ARiMR będą pracowały od 8 do 15 czerwca dłużej, od godz. 7.30 do 18. Dodatkowo ostatniego dnia naboru – 15 czerwca, placówki Agencji będą czynne do obsłużenia ostatniego rolnika.

Jednocześnie ARiMR zachęca rolników, by nie czekali ze składaniem wniosków do ostatniej chwili. Pozwoli to na szybszą weryfikację dokumentów, da rolnikom czas na poprawę ewentualnych błędów i uzyskanie płatności w pełnej kwocie.

O wydłużenie terminu przyjmowania wniosków do 15 czerwca zbiegał w Komisji Europejskiej minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel. Podjęcie tej decyzji jest w interesie polskich rolników. Dzięki niej mają oni bowiem więcej czasu na dokładne wypełnienie wniosków o dopłaty.

Podobna decyzja została podjęta w ubiegłym roku. Wówczas doprowadziło to do zmniejszenia odsetka wniosków, które objęte były sankcjami z powodu złożenia po terminie, jak też pozostawionych bez rozpatrzenia z powodu złożenia po upływie ostatecznego terminu. Mniej było również błędów we wnioskach.

Redakcja AgroNews, fot. flickr.com/USB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here