Dlaczego warto zaprawiać sadzeniaki ziemniaka?

Przygotowanie sadzeniaków ziemniaka do tegorocznych nasadzeń wkracza w najintensywniejszy okres. Każdy rolnik przed rozpoczęciem sezonu zastanawia się, jak zwiększyć potencjał plonotwórczy posiadanych sadzeniaków.

Dla grona profesjonalnych plantatorów jedną z głównych metod jest ochrona sadzeniaków przed rizoktoniozą i szkodnikami glebowymi – pędrakami oraz drutowcami.

W pierwszych tygodniach po sadzeniu, szczególnie w okresie chłodnej i wilgotnej pogody rozwija się Rizoktonioza ziemniaka. Choroba, która wpływa  niekorzystnie na wschody ziemniaków, powodując zamieranie kiełków i w konsekwencji mniejszą obsadę roślin, słabszy ich rozwój  oraz  mniejszy plon handlowy  bulw. 
Wiosną i latem aktywizują  się również  zimujące w glebie szkodniki glebowe. Uszkodzenia bulw potomnych w postaci jam, kanałów i wgryzień w miąższu istotne obniżają  ich przydatność dla przemysłu i handlu detalicznego.

\"\"

W celu ochrony sadzeniaków i zagwarantowania przyszłego plonu bulw warto zastosować podczas sadzenia zaprawę  insektycydowo-fungicydową Prestige Forte® 370 FS.

Zaprawianie zgodnie z etykietą rejestracyjną zaprawą Prestige Forte 370 FS w dawce 60 ml/100 kg bulw, przy użyciu profesjonalnego sprzętu, gwarantuje wysoką skuteczność i bezpieczeństwo dla środowiska naturalnego oraz jest zgodne z obowiązującymi przepisami.

Redakcja AgroNews, fot. Bayer CropScience

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here