Drugie ognisko SARS-CoV-2 u norek w Polsce

Główny Lekarz Weterynarii poinformował o wystąpieniu drugiego ogniska SARS-CoV-2 u norek w Polsce. Potwierdziły je wyniki badań laboratoryjnych PIWet-PIB w Puławach z dnia 21 czerwca br.

Drugie ognisko SARS-CoV-2 u norek w Polsce
Drugie ognisko SARS-CoV-2 u norek w Polsce

Koronawirus u norek w dwóch gospodarstwach

Ognisko SARS-CoV-2 stwierdzono w 2 gospodarstwach liczących łącznie 8000 samic oraz 29000 młodych norek, zlokalizowanych pod tym samym adresem w powiecie Biała Podlaska, województwo lubelskie.

Próbki do badań w ww. gospodarstwach pobrano w dniu 16 czerwca br. w związku z realizacją badań kontrolnych zwierząt.

Zgodnie z ww. rozporządzeniem, w ww. gospodarstwach pobrano próbki od 20 norek (łącznie 40 wymazów). W przypadku 3 zwierząt uzyskano wyniki dodatnie.

O wynikach badań powiadomiono Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, właściwe organy Inspekcji Weterynaryjnej oraz Inspekcji Sanitarnej.

W gospodarstwie, w którym stwierdzono zakażenie, zostały wdrożone wszelkie procedury zwalczania przewidziane w przypadku wystąpienia SARS-CoV-2 u norek.

Źródło: GIW

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Dramat na polu. Rozrzutnik wciągnął rolnika

Policjanci z Lubartowa wyjaśniają przyczyny i okoliczności nieszczęśliwego wypadku, do którego doszło wczoraj w gminie Ostrówek. Podczas prac z użyciem rozrzutnika rolniczego śmierć poniósł...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
4,951ObserwującyObserwuj
4,190SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE