Duda obiecuje ustawę przeciwdziałającą wykupowi polskiej ziemi

Do uchwalenia jak najszybciej ustawy przeciwdziałającej spekulacyjnemu wykupowi polskiej ziemi rolnej przez cudzoziemców zobowiązał się kandydat PiS na urząd prezydenta Andrzej Duda. W Wysokiem Mazowieckiem (Podlaskie) wziął on udział w I Kongresie Rolnictwa i Obszarów Wiejskich.

 

\"rolnictwo,

 

Kongres został zorganizowany przez Prawo i Sprawiedliwość. Duda podpisał na nim deklarację wobec polskich rolników, w której zobowiązał się m.in. do wyrównania poziomu dopłat bezpośrednich do poziomu europejskiego, a także do zwalczania oszustw i nadużyć na szkodę rolników. Zapowiedział, że będzie dążył do zwiększenia wsparcia krajowego i środków unijnych na rozwój rolnictwa i obszarów wiejskich.

Zdaniem Dudy należy zapewnić opłacalność produkcji rolnej i bezpieczeństwa ekonomicznego polskiej wsi. Wśród zobowiązań znalazło się również wprowadzenie systemu realnych rekompensat za szkody łowieckie w gospodarstwach rolnych.

Czytaj także:
"Propozycje PSL ws. obrotu ziemią niekorzystne". Posłowie krytykują projekt ustawy

Kandydat na prezydenta poruszył także kwestię systemu emerytur na polskiej wsi. Obiecał, że jeśli zostanie prezydentem, przywróci poprzedni system, a więc skróci wiek emerytalny. Poza tym zapowiedział wsparcie eksportu i promocji polskiej żywności oraz wsparcie gospodarstw rodzinnych jako podstawy polskiego rolnictwa.

Andrzej Duda prowadzi swoją kampanię na Podlasiu od 22 marca.

oprac. Kamila Szałaj
Redakcja AgroNews, fot. PiS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here