Dwie olbrzymie bimbrownie na Podlasiu zlikwidowane!

Służby zlikwidowały 2 bimbrownie w woj. podlaskim. Zabezpieczono blisko 800 litrów nielegalnego alkoholu oraz 9,6 tys. litrów półproduktu do jego produkcji. Trzy osoby usłyszały zarzuty produkcji, rozlewania i przechowywania nielegalnego alkoholu.

Dwie olbrzymie bimbrownie na Podlasiu zlikwidowane!

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Mazowieckiego Urzędu Celno – Skarbowego w Warszawie przy wsparciu policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji  zs. w Radomiu, ustalili, że na prywatnych posesjach w pow. białostockim jest rozlewany i magazynowany nielegalny alkohol.

Do 3 razy sztuka – dwie rozlewnie i magazyn

Podczas przeszukania 2 posesji funkcjonariusze ujawnili 772,5 litrów alkoholu o mocy od 50 do 90%, 5 tys. litrów półproduktu, tzw. „zacieru” do wytwarzania alkoholu etylowego oraz 2 miejsca, gdzie wytwarzano nielegalny alkohol.

Gotowy do sprzedaży alkohol znajdował się w plastikowych butelkach o pojemności 5 litrów, które znajdowały się w zaparkowanych na terenie posesji samochodach.

Dwie olbrzymie bimbrownie na Podlasiu zlikwidowane!

W budynku gospodarczym, na kolejnej kontrolowanej posesji, funkcjonariusze znaleźli kompletną oraz zdekompletowaną aparaturę do produkcji alkoholu oraz cukier, drożdże i 23 beczki z „zacierem” o łącznej pojemności 4,6 tys. litrów.

Gdyby zabezpieczony podczas akcji alkohol trafił do sprzedaży, budżet państwa straciłby blisko 120 tys. zł.

Zarzuty dla podejrzanych

Trzej zatrzymani na terenie skontrolowanych posesji mężczyźni usłyszeli zarzuty produkcji, rozlewania i przechowywania nielegalnego alkoholu. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności. Sprawę prowadzi Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy w Warszawie.

Dwie olbrzymie bimbrownie na Podlasiu zlikwidowane!

Niebezpieczna „moc”

Warunki, w jakich wytwarza się nielegalny alkohol, mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie i życie konsumentów, dlatego przestrzegamy przed kupowaniem i spożywaniem alkoholu pochodzącego z nielegalnych źródeł.

Laboratoria KAS wielokrotnie potwierdzały wykorzystanie alkoholu technicznego służącego m.in. do produkcji płynów do spryskiwaczy i podpałek do grilla, jako dodatku do bimbru oferowanego do sprzedaży na czarnym rynku.

Źródło i fot.: IAS w Warszawie

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

  1. Witam Pani Agato ostatnio czytałem artykuły że bimbrem opalają dom i legalne a tu jest kara jak to jest proszę się zagłębić w ten temat na pewno wychodzi taniej niż nasze opaly. Pozdrawiam

  2. Podnoście (wy tam w sejmie) podatki na wyroby alkoholowe i tytoniowe i wrócą lata 80′, 90′ gdzie co trzecia chałupa to będzie sklep całodobowy z nikotyną i alkoholem, i sama Policja, Sędziowie czy Prokuratorki będą tam kupować…. Brawo Wy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

W ciągu 5–10 lat spodziewane duże wzrosty sprzedaży żywności ekologicznej

Już blisko 80 proc. polskich konsumentów deklaruje kupowanie żywności ekologicznej – wynika z badania przeprowadzonego dla Polskiej Izby Żywności Ekologicznej przez Stowarzyszenie Delta Partner. Ten odsetek sukcesywnie...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics