Dwukrotne zwiększenie budżetu pomocy dla rolników poszkodowanych przez ASF

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda podczas wczorajszej konferencji prasowej przedstawił kolejne formy pomocy dla rolników i ich rodzin, a także odniósł się do wykorzystania przewagi kontraktowej przez Biedronkę.

Grzegorz Puda, minister rolnictwa i rozwoju wsi

Pomoc za utracone dochody w związku ASF – wydłużenie terminu do 21 grudnia

Wielu rolników, producentów świń zwracało się do mnie z uwagami, że w związku z licznymi ograniczeniami spowodowanymi pandemią koronawirusa nie zdążyło złożyć wniosków o wsparcie ze względu na utracone wskutek ASF dochody. Dlatego podjęta została decyzja o wydłużeniu tego terminu – informował szef resortu rolnictwa.

Do 21 grudnia br. przedłużamy termin składania wniosków o to wsparcie. Udało mi się również uzyskać zgodę na ponad dwukrotne zwiększenie budżetu pomocy na ten cel, do łącznej kwoty 118 928 000 zł – podkreślił minister i wyraził nadzieję, że dzięki temu wielu rolników będzie jeszcze miało możliwość otrzymania pomocy.

1500 zł dla rodziny rolniczej na zakup komputera dla dziecka

Kwota pomocy wynosi 1500 zł na rodzinę. Można za nią kupić komputer stacjonarny lub przenośny (laptop) wraz z niezbędnym oprogramowaniem oraz myszą, klawiaturą i Ładowarką.

Jak wiemy, nie każdą rodzinę stać na zapewnienie odpowiedniego sprzętu. Wprowadzamy dofinansowanie na zakup komputera dla dziecka. Dofinansowanie przewidziane jest w kwocie do 1500 zł, a wnioski do Powiatowych Biur Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa należy składać do 30 grudnia br. –  powiedział szef resortu rolnictwa.

1500 zł dla dziecka rolnika na zakup komputera

Przewaga kontraktowa sieci „Biedronka”

Minister odniósł się także do decyzji prezesa UOKiK Tomasza Chróstnego, który nałożył 723 mln zł kary na właściciela sieci sklepów Biedronka Jeronimo Martins Polska. Firma w nieuczciwy sposób zarabiała kosztem dostawców produktów spożywczych.

–  Jako minister rolnictwa i rozwoju wsi będę bezkompromisowo przeciwstawiał się wszelkim próbom działania na szkodę rolników, zwłaszcza przez sieci handlowe. Jako minister będę interweniował w sprawie skarg rolników, które do mnie docierają, także poprzez zgłaszanie wszelkich nieprawidłowości do UOKIK – zapewnił szef resortu rolnictwa

#SolidarniZrolnikami

Minister rolnictwa zaapelował do konsumentów, by zwłaszcza teraz w okresie świątecznym pamiętali o rolnikach i kupowali produkty polskiego pochodzenia.

Redakcja Agronews

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

0FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
3,942ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Stracił panowanie nad kierownicą i przewrócił traktor!

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do jakiego doszło w okolicach Rymanowa Zdroju. 64-latek został przygnieciony przez ciągnik rolniczy. W wyniku odniesionych obrażeń, mężczyzna zmarł. 27...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE