Europa: prawie milion hektarów kukurydzy więcej w tym roku

W roku 2012 powierzchnia uprawy kukurydzy w Unii Europejskiej 27 krajów wzrośnie o  2% do poziomu 14,5 miliona hektarów  – informuje Maiz\’Info\’, biuletyn wydawany przez francuską branżę kukurydzy nasiennej.
 
Powierzchnia kukurydzy kiszonkowej w UE 27 powinna wzrosnąć o 120 000 ha, osiągając poziom  5.8Mha, a główną przyczyną wzrostu będzie rozwój produkcji biogazu w Niemczech, we Włoszech i w Polsce.

Maiz\’Info\’ przewiduje, że w krajach poza UE27: na Ukrainie, w Rosji, w Serbii, na Białorusi i w Chorwacji, powierzchnia uprawy kukurydzy wzrośnie o około 685 000ha do poziomu 9.7 miliona hektarów.

Ten znaczny wzrost będzie możliwy dzięki zapowiadanemu wzrostowi powierzchni uprawy kukurydzy na Ukrainie o 500 000 do 700 000 ha. Wzrost ten jest podyktowany korzystnymi cenami na ziarno kukurydzy i koniecznością przesiewania upraw ozimych, znajdujących się w złym stanie.

W rezultacie szacuje się, że powierzchnia uprawy kukurydzy w Europie wzrośnie o około milion hektarów osiągając poziom 24,2 miliony hektarów.

Redakcja AgroNews, fot. sxc.hu

Źródło: Maiz\’Info\’

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here