Firma przyjazna środowisku to Czysty Biznes

Do 30 września br. można nadsyłać zgłoszenia do XII edycji Konkursu Ogólnopolskie Nagrody „Czysty Biznes”. Konkurs jest organizowany pod patronatem Ministerstwa Środowiska oraz Ministerstwa Rozwoju Regionalnego i jest skierowany do małych i średnich przedsiębiorstw, które w swojej działalności biorą pod uwagę zrównoważony rozwój oraz działania na rzecz ochrony środowiska.

Za małe i średnie przedsiębiorstwo uznajemy każdą firmę, której poziom zatrudnienia nie przekracza 250 osób. Program Czysty Biznes jest realizowany przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska od 1998 roku. W jego działalność zaangażowało się już ponad pięć tysięcy polskich firm. Program ma na celu pomagać przedsiębiorstwom realizować inicjatywy proekologiczne.

W jego ramach realizuje się kilka projektów, które mają za zadanie obniżać koszty funkcjonowania przedsiębiorstw: Program Zielone Biuro dla firm z dużym zapleczem biurowym, Program Czysta Turystyka dla firm z branży turystycznej, Projekt Wizerunek, który ma inicjować działania na rzecz poprawy otoczenia firmy  (zielone tereny, elewacje budynków, organizacja ruchu: parkingi,chodniki, podniesienie bezpieczeństwa), Program Minimalizacja Odpadów i Strat dla firm, które chcą zredukować ilość odpadów, zużycie energii elektrycznej i emisję zanieczyszczeń oraz Zielone Parki Przedsiębiorczości, który wspomaga zagospodarowanie terenów poindustrialnych przy współpracy z samorządami lokalnymi.

Udział w Programie Czysty Biznes przynosi czyste korzyści i poprawia wizerunek firmy oraz wpływa na jej konkurencyjność wobec innych przedsiębiorstw, które nie funkcjonują jako przyjazne środowisku. 

Więcej informacji na www.czystybiznes.pl

Marta Szymak, Redakcja AgroNews.com.pl, fot. pdphoto.org

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Agro Show 2022: w tym roku za wstęp trzeba zapłacić

Międzynarodowa Wystawa Rolnicza AGRO SHOW to największa plenerowa wystawa rolnicza w Europie.  Postrzegana jest jako doskonałe miejsce prezentacji najnowszych i najnowocześniejszych maszyn i urządzeń...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
4,951ObserwującyObserwuj
4,190SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE