Grupy Azoty Puławy świętuje jubileusz

W dniu 10 czerwca w Puławskim Ośrodku Kultury „Dom Chemika” w Puławach odbyła się jubileuszowa Gala z okazji 60-lecia Grupy Azoty PUŁAWY. W trakcie uroczystości uhonorowano zasłużonych pracowników, a także odsłonięto tablicę pamiątkową przy udziale Prezesa Zarządu Grupy Azoty S.A. Tomasza Hinca, Prezesa Zarządu Grupy Azoty PUŁAWY Tomasza Hryniewicza oraz rodziny pierwszego Dyrektora Zakładów Azotowych Mieczysława Kołodzieja.

Jubileusz 60-lecia Grupy Azoty Puławy
Jubileusz 60-lecia Grupy Azoty Puławy

Powstanie Zakładów Azotowych w Puławach było bez wątpienia kołem zamachowym do uruchomienia szeregu inwestycji towarzyszących. Przyszli pracownicy otrzymali nie tylko miejsca pracy i mieszkania, ale również coraz bogatszą infrastrukturę miasta. Puławy w 1960 roku liczyły 13 600 mieszkańców, a w 1969 było ich już około 40 tysięcy. Wybudowane osiedla, unowocześnione centrum miasta, utworzona sieć ciepłownicza dla miasta zasilana przez elektrociepłownię z Zakładów Azotowych, sieć gazowa, rozbudowa kanalizacji i wodociągów to tylko część z pozytywnych efektów powstania puławskiej fabryki.

Grupa Azoty Puławy to jeden największych i najnowocześniejszych kompleksów azotowych w Europie

Jubileusz 60-lecia Grupy Azoty Puławy to powód do dumy dla całej Grupy Kapitałowej Grupa Azoty. Przypomnę tylko, że to właśnie dzięki połączeniu potencjałów spółek z Puław, Tarnowa, Polic i Kędzierzyna udało nam się stworzyć silną Grupę. Konkuruje ona i wygrywa z największymi firmami zagranicznymi na międzynarodowych rynkach. Nie mówilibyśmy dziś o Grupie Azoty jako o liderze branży nawozowo-chemicznej, gdyby nie wkład Grupy Azoty Puławy. Dziękuję Państwu za zaangażowanie – za to, że każdego dnia tworzycie historię tego miejsca i kształtujecie przyszłość polskiego przemysłu chemicznego – powiedział podczas uroczystości Tomasz Hinc, Prezes Zarządu Grupy Azoty S.A.

Obecnie Grupa Azoty Puławy to jeden największych i najnowocześniejszych kompleksów azotowych w Europie.

– Na przestrzeni ostatnich 60 lat w naszym kraju nastąpiło wiele zmian – od ustrojowych, przez techniczne, technologiczne, po kulturowe. Jako firma zawsze staraliśmy się odpowiadać na pojawiające się coraz to nowe wyzwania. Przez ten czas dla nas jedno tylko pozostawało niezmienne: zaangażowana załoga, która każdego dnia budowała i buduje potęgę dzisiejszej Grupy Azoty PUŁAWY. Ten jubileusz to przede wszystkim 60 lat ciężkiej pracy tysięcy ludzi! Doświadczenia kilku pokoleń pracowników oraz nieustanny rozwój wynikający m.in. ze śmiałych inwestycji, innowacji i wizji osób, pracujących na sukces puławskich zakładów – to wszystko sprawiło, że dziś Grupa Azoty PUŁAWY jest synonimem najwyższej jakości zarówno w Polsce, jak i na świeciemówi Tomasz Hryniewicz, prezes zarządu Grupy Azoty PUŁAWY.

Źródło: Grupa Puławy

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

sixteen − one =

Advertisement
11,159FaniLubię
4,567ObserwującyObserwuj
4,161ObserwującyObserwuj
6,120SubskrybującySubskrybuj

Firma Bayer zaprezentowała w polu swoje innowacyjne technologie

Firma Bayer zaprezentowała innowacje produktowe rozwijane w ofercie dla rolnictwa w sezonie 2020-2021. Spotkanie w formule polowej odbyło się w Centrum Doradztwa Technicznego Bayer...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE