Inatreq™active – najnowsza substancja aktywna do zwalczania chorób grzybowych w zbożach

W sezonie 2023 Corteva Agriscience™ wprowadziła na polski rynek fungicyd Questar, zawierający przełomową w ochronie grzybobójczej zbóż substancję czynną Inatreq™ active. To pierwszy od 20 lat związek o nowym mechanizmie działania (grupa 21 wg FRAC), umożliwiający skuteczną i długą ochronę, trwającą nawet do 6 tygodni od zabiegu.

Inatreq™ active jest substancją o działaniu zabezpieczającym i leczniczym, która w roślinie działa lokalnie systemicznie (chroni nawet te części roślin, których jeszcze nie widać w momencie zabiegu). Inatreq™ active to substancja o najwyższej możliwej ocenie działania na Zymoseptoria tritici, sprawcę septoriozy paskowanej liści. Wspomaga także ochronę przed rdzą żółtą czy rdzą brunatną. Ponadto to substancja, która otrzymała uznanie i maksymalne oceny ochrony przed septoriozą w wynikach niezależnych jednostek badawczych takich jak AHDB (Instytut oceniający skuteczność fungicydów w Wielkiej Brytanii) czy Państwowy Instytut Rolniczy w Niemczech.

Fungicydy zawierające Inatreq™ active  posiadają formulacje i-Q4, która dzięki wyjątkowym właściwościom wspomagającym zapewnia niemal 100% pokrycie blaszki liściowej, co zwiększa ilość substancji czynnej wnikającej do rośliny. Inatreq™ active zgodnie ze strategią antyodpornościową jest dostępny w pakiecie handlowym wraz z substancją czynną o innym mechanizmie działania.

W sezonie 2023 Inatreq™ active będzie dostępny w pakiecie handlowym Queen™ Pak. W jego skład wchodzą fungicydy Questar™ (zawierający Inatreq™ active) oraz Pabi® (zawierający protiokonazol).

Oto najważniejsze powody, dla których warto wybrać Queen™ Pak  w sezonie 2023:

  1. Ochrona w terminie T2 przed najważniejszymi chorobami grzybowymi występującymi w tym okresie w zbożach, m.in. septoriozą paskowaną liści, rdzą brunatną i rdzą żółtą
  2. 6 tygodni działania zabezpieczającego oraz 7-10 działania leczniczego (najdłuższa ochrona na rynku!)
  3. Inatreq™ active, czyli nowa substancja czynna, z nowej grupy chemicznej, która pomaga chronić roślinę w inny sposób niż dotychczasowe rozwiązania. Najlepsze dostępne rozwiązanie na septoriozę paskowaną liści!
  4. Innowacyjna formulacja iQ-4, spełniająca rolę kilku adiuwantów. Polepsza związanie kropli co wpływa na blisko 100% pokrycie cieczą roboczą chronionych liści. Wpływa także na lepsze wchłanianie i rozprzestrzenianie się substancji czynnej w roślinie, co przekłada się z kolei na wysoką skuteczność i długość działania.
  5. Polskie badania potwierdzają te, wykonane wcześniej przez niezależne Instytuty z Wielkiej Brytanii oraz Niemiec. Rozwiązania oparte o Inatreq™ active to najwyższa skuteczność ochrony, która przekłada się również na efekt złotego ziarna i wyższe plonowanie chronionych upraw.

Inatreq™ active otwiera kolejny rozdział w ochronie grzybobójczej zbóż. Zastosuj fungicydy zawierające tę substancję i lepiej chroń plantacje zbóż przed chorobami grzybowymi!

Paweł Talbierz,
specjalista ds. ochrony upraw, Corteva Agriscience

 

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Dziś Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej

12 lipca obchodzimy święto państwowe – Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Obchody tego dnia to oddanie hołdu mieszkańcom polskiej wsi za ich patriotyczną...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics