Inatreq™active – najnowsza substancja aktywna do zwalczania chorób grzybowych w zbożach

W sezonie 2023 Corteva Agriscience™ wprowadziła na polski rynek fungicyd Questar, zawierający przełomową w ochronie grzybobójczej zbóż substancję czynną Inatreq™ active. To pierwszy od 20 lat związek o nowym mechanizmie działania (grupa 21 wg FRAC), umożliwiający skuteczną i długą ochronę, trwającą nawet do 6 tygodni od zabiegu.

Inatreq™ active jest substancją o działaniu zabezpieczającym i leczniczym, która w roślinie działa lokalnie systemicznie (chroni nawet te części roślin, których jeszcze nie widać w momencie zabiegu). Inatreq™ active to substancja o najwyższej możliwej ocenie działania na Zymoseptoria tritici, sprawcę septoriozy paskowanej liści. Wspomaga także ochronę przed rdzą żółtą czy rdzą brunatną. Ponadto to substancja, która otrzymała uznanie i maksymalne oceny ochrony przed septoriozą w wynikach niezależnych jednostek badawczych takich jak AHDB (Instytut oceniający skuteczność fungicydów w Wielkiej Brytanii) czy Państwowy Instytut Rolniczy w Niemczech.

Fungicydy zawierające Inatreq™ active  posiadają formulacje i-Q4, która dzięki wyjątkowym właściwościom wspomagającym zapewnia niemal 100% pokrycie blaszki liściowej, co zwiększa ilość substancji czynnej wnikającej do rośliny. Inatreq™ active zgodnie ze strategią antyodpornościową jest dostępny w pakiecie handlowym wraz z substancją czynną o innym mechanizmie działania.

W sezonie 2023 Inatreq™ active będzie dostępny w pakiecie handlowym Queen™ Pak. W jego skład wchodzą fungicydy Questar™ (zawierający Inatreq™ active) oraz Pabi® (zawierający protiokonazol).

Oto najważniejsze powody, dla których warto wybrać Queen™ Pak  w sezonie 2023:

  1. Ochrona w terminie T2 przed najważniejszymi chorobami grzybowymi występującymi w tym okresie w zbożach, m.in. septoriozą paskowaną liści, rdzą brunatną i rdzą żółtą
  2. 6 tygodni działania zabezpieczającego oraz 7-10 działania leczniczego (najdłuższa ochrona na rynku!)
  3. Inatreq™ active, czyli nowa substancja czynna, z nowej grupy chemicznej, która pomaga chronić roślinę w inny sposób niż dotychczasowe rozwiązania. Najlepsze dostępne rozwiązanie na septoriozę paskowaną liści!
  4. Innowacyjna formulacja iQ-4, spełniająca rolę kilku adiuwantów. Polepsza związanie kropli co wpływa na blisko 100% pokrycie cieczą roboczą chronionych liści. Wpływa także na lepsze wchłanianie i rozprzestrzenianie się substancji czynnej w roślinie, co przekłada się z kolei na wysoką skuteczność i długość działania.
  5. Polskie badania potwierdzają te, wykonane wcześniej przez niezależne Instytuty z Wielkiej Brytanii oraz Niemiec. Rozwiązania oparte o Inatreq™ active to najwyższa skuteczność ochrony, która przekłada się również na efekt złotego ziarna i wyższe plonowanie chronionych upraw.

Inatreq™ active otwiera kolejny rozdział w ochronie grzybobójczej zbóż. Zastosuj fungicydy zawierające tę substancję i lepiej chroń plantacje zbóż przed chorobami grzybowymi!

Paweł Talbierz,
specjalista ds. ochrony upraw, Corteva Agriscience

 

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Nowości od BASF na nowy sezon

BASF Polska, dział Agricultural Solutions zaprosił 29 listopada 2023 r. przedstawicieli mediów rolniczych na konferencję prasową do Centrum Olimpijskiego – siedziby Polskiego Komitetu Olimpijskiego...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics