Inspektorzy zatrzymali transport nawozów. Kierowca srogo ukarany!

Wielkopolscy inspektorzy z Piły zatrzymali ciężarówkę przewożącą dwie tony materiałów niebezpiecznych opisanych na półtonowych opakowaniach jako UN2067, czyli nawóz w postaci azotanu amonu. Transport materiałów niebezpiecznych odbywał się nieoznakowanym pojazdem, bez uprawnień do przewozu i bez wymaganego wyposażenia przeciwpożarowego.

Inspektorzy zatrzymali transport nawozów. Kierowca srogo ukarany!

Podczas działań przeprowadzanych 7 marca w powiecie czarnkowsko – trzcianeckim pilscy inspektorzy zatrzymali do kontroli niedaleko Czarnkowa samochód ciężarowy, którym przewożono materiały niebezpieczne. Kierowca przewoził ładunek składający się głównie z białych worków zamocowanych pasami do pojazdu.

Inspektorzy od razu zauważyli nieprawidłowości, o których wyjaśnienie poprosili kierującego. Zatrzymanym pojazdem przewożono bowiem dwie tony materiałów niebezpiecznych opisanych na półtonowych opakowaniach jako UN2067, czyli nawóz w postaci azotanu amonu. Kierowca nie oznaczył jednak pojazdu wymaganymi tablicami koloru pomarańczowego. Co więcej, okazało się, że nie posiadał wymaganych uprawnień do przewozu materiałów niebezpiecznych, a w okazanych dokumentach przewozowych brakowało podstawowych danych dotyczących ładunku, nadawcy i odbiorcy towaru.

Rolnicy boją się kar za złe przechowywanie nawozów. LIR interweniuje u ministra

Dalsza kontrola ujawniła brak wymaganego wyposażenia przeciwpożarowego oraz sprzętu ochrony osobistej kierowcy jak i pojazdu. Wykazano też inne braki w dokumentacji. Kierowcy zakazano dalszej jazdy, a przewoźnik przysłał inny, oznakowany pojazd, na który dokonano przeładunku. Wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone karą ponad 6.000 zł.

Źródło i fot.: ITD Poznań

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

  1. Niech się inspektorzy przyjzą taborowi ciężarowej na rejestracjach ukraińskich!! Niech zobaczą w jakich fatalnym stanie jeżdza załadowane po polskich drogach i urządzają sobie wyścigi !!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Gembicka: W rolnictwie chodzi o ponadpartyjne porozumienie, a ja pokazałam swój pomysł na rolnictwo

Przedstawiłam swój pomysł na rolnictwo– powiedziała minister rolnictwa i rozwoju wsi Anna Gembicka przedstawiając rezultaty swojej pracy w kończącym się tygodniu. Straty suszowe Minister Anna Gembicka...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics