Jak cyfryzacja wpływa na pracę polskich rolników?

Cyfryzacja rolnictwa: W jakim stopniu polscy rolnicy korzystają z dobrodziejstw nowych technologii? Czy sami potrafią wypełnić wnioski o dotacje unijne? W końcu, jak w tym aspekcie wypadają na tle rolników z innych państw Unii Europejskiej?

Cyfryzacja rolnictwa i innowacje

Cyfryzacja rolnictwa, czyli wykorzystanie nowych technologii w celu usprawnienia wydajności i produkcji, odgrywa dziś coraz większą rolę na polskiej wsi. Jest to temat niezwykle ważny z punktu widzenia nie tylko samych rolników, ale też rzeczników rozwoju rolnictwa pracujących w instytucjach europejskich.

Argumenty za unowocześnianiem rolnictwa europejskiego poprzez podnoszenie dostępności do najnowszych technologii mogą trafić na podatny grunt w rozmowach o budżecie unijnym na lata 2021-2027. Planowane wydatki na rolnictwo mają ulec zmniejszeniu, ale może okazać się, że stawiająca na innowację i rozwój Unia łaskawszym okiem spojrzy na zmiany i innowacje także w rolnictwie.

Zobacz, co o postępach cyfryzacji na polskiej wsi, różnicy między młodszym a starszym pokoleniem rolników i wypełnianiu wniosków o dopłaty unijne mówi Honorowy Rzecznik Polskiej Izby Żywności Ekologicznej, dr Urszula Sołtysiak z SGGW.

cyfryzacja rolnictwa

Źródło: Euractiv.pl, fot. pixabay.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here