Jako pierwsi w Europie wyślemy mleko do Indonezji

Trwa passa w szukaniu nowych rynków zbytu dla polskiego mleka. W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że władze kubańskie zatwierdziły do eksportu na tamtejszy rynek produkty czterech polskich zakładów mleczarskich. Dziś mamy kolejną dobrą wiadomość – polskie mleko popłynie także do Indonezji.

 

\"rolnictwo,

 

Zatwierdzenie polskich zakładów na rynek Indonezji, po skończonym w listopadzie audycie, miało miejsce w miniony piątek. Obecny na spotkaniu ambasador Peter F. Gontha podkreślił, że była to pierwsza, zakończona sukcesem, tego typu kontrola w państwie europejskim.

– Mam nadzieję, że dzięki integracji rynku ASEAN (Stowarzyszenie Narodów Azji Południowo-Wschodniej – przyp. red.) i usuwaniu barier w handlu będziemy obserwowali dalszy wzrost obrotów Polski z całym regionem – powiedział minister Krzysztof Jurgiel i dodał, że ASEAN na ogromny potencjał i jest rynkiem o  rosnącym znaczeniu w globalnej gospodarce.

– Liczymy na coraz lepszą współpracę z naszymi partnerami z ASEAN, w szczególności na szybkie postępy w zakresie eliminowania barier w handlu – zaznaczył polski minister.

Czytaj także:
Polskie mleko i drób pojadą na Kubę

Udział produktów mleczarskich w eksporcie produktów rolno-spożywczych z Polski w okresie od stycznia do września 2015 wyniósł 7 proc. To mniej o 2 proc. niż w analogicznym okresie 2014 roku. Spadek spowodowany był głownie rosyjskim embargiem oraz zmniejszonym popytem z rynków azjatyckich, głównie Chin.

oprac. Kamila Szałaj, fot. MRiRW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here