Jedyna insektycydowa zaprawa nasienna do rzepaku ozimego

W efektywnym prowadzeniu gospodarstwa rolnego bardzo istotną rolę odgrywa czas. Rozwiązaniem, które na pewno pozwoli oszczędzić czas w kluczowym okresie spiętrzenia prac polowych późnym latem/wczesną jesienią jest nowa insektycydowa zaprawa nasienna przeznaczona do ochrony rzepaku ozimego – Lumiposa® 625 FS.

Zwalcza ona najważniejsze szkodniki gryzące stanowiące zagrożenie dla młodych roślin rzepaku, takie jak: śmietkę kapuścianą, pchełkę rzepakową i pchełki ziemne oraz gnatarza rzepakowca. Zastosowanie Lumiposa® 625 FS jako zaprawy nasiennej pozwoli wyeliminować co najmniej 2 lub nawet 3 zabiegi nalistne wykonywane przeciwko tym szkodnikom i tym samym zaoszczędzić czas na inne, pilne działania w gospodarstwie.

Śmietka kapuściana/fot. DuPont


Pchełka ziemna/fot. DuPont


Pchełka rzepakowa/fot. DuPont


Gnatarz rzepakowiec/fot. DuPont

Ochrona od najwcześniejszych faz rozwoju pozwala uzyskać wyraźnie mocniejsze rośliny

Lumiposa® 625 FS jest pierwszą zaprawą insektycydową przeznaczoną do ochrony rzepaku ozimego wykorzystującą cyjanotraniliprol, substancję aktywną należącą do nowej grupy chemicznej – antranilowych diamidów. Cyjanotraniliprol zawarty w Lumiposa® 625 FS chroni rośliny rzepaku od najwcześniejszych faz rozwojowych, gdy są one szczególnie podatne na zagrożenia ze strony szkodników i zapewnia ochronę rzepaku ozimego, aż do fazy 3 – 4 liści. Ochrona oferowana przez tę nową zaprawę insektycydową pozwala uzyskać wyraźnie mocniejsze rośliny, o większym wigorze w początkowym okresie wegetacji, co przekłada się na zdecydowanie lepsze przezimowanie rzepaku i w konsekwencji pozwala w pełni wykorzystać potencjał plonowania.


Korzenie rzepaku ozimego na obiekcie kontrolnym, niechronione insektycydową zaprawą nasienną. Uszkodzenia korzeni spowodowane przez larwy śmietki kapuścianej. (Wielkopolska 2016)


Korzenie rzepaku ozimego ochronione insektycydową zaprawą nasienną Lumiposa 625 FS – brak uszkodzeń korzeni (Wielkopolska 2016)

Bezpieczeństwo dla owadów pożytecznych i zapylających

Rolnicy od zawsze szczególną uwagę zwracają na owady pożyteczne, które w naturalny sposób wspomagają ich pracę. Lumiposa® 625 FS idealnie wpisuje się w tę troskę, gdyż jej stosowanie zgodnie z zaleceniami podanymi na etykiecie i dobrą praktyką rolniczą nie zagraża owadom pożytecznym oraz zapylaczom.

Kluczowe korzyści Lumiposa 625 FS

Można stwierdzić, że wprowadzenie na rynek nowej insektycydowej zaprawy nasiennej Lumiposa® 625 FS niesie ze sobą szereg korzyści dla producentów rzepaku. Począwszy od doskonałej ochrony przed najważniejszymi szkodnikami pojawiającymi się w początkowym okresie rozwoju roślin i tym samym zapewnienia „lepszego startu” roślinom w okresie wschodów, poprzez bezpieczeństwo dla owadów pożytecznych, a skończywszy na właściwym zarządzaniu jakże cennym czasem.

Dr inż. Leszek Menzel,
Specjalista ds. R&D, DuPont Poland Sp. z o.o.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here