Jesień w Sadzie i Ogrodzie oraz Targi Leśne. Atrakcji w Szepietowie nie zabrakło

Targi ogrodnicze Jesień w Sadzie i Ogrodzie i Targi Leśne w Szepietowie dobiegły końca. AgroNews.com.pl patronował obydwu imprezom.

Sezon targów i wystaw na rok 2018 można uznać za zamknięty. Ostatnie targi z kalendarza imprez Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie odbyły się 6-7 października. Jak co roku, ogrodnictwo i sadownictwo było tematem przewodnim imprezy. Piękna pogoda jaka towarzyszyła nam przez dwa dni trwania Targów zachęciła wielu do odwiedzenia i dokonania zakupów na zbliżający się koniec sezonu. Bogata oferta szkółkarska, dała możliwość zapoznania się z wieloma ofertami drzew i krzewów owocowych jak i ozdobnych i dobrania odpowiedniej odmiany do swoich potrzeb. Lokalni wytwórcy oraz artyści również nie zawiedli, w związku z tym była możliwość zakupienia lokalnych potraw oraz dzieł  podlaskich artystów.

Pszczoły bez tajemnic

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie przygotował również konferencje pszczelarską. Wszyscy którzy chcieli zagłębić się w tajniki hodowli tych pożytecznych owadów mogli wysłuchać wykładów mgr inż. Piotra Nowotnika. Tematem konferencji było Żywienie pszczół i rola składników pokarmowych w zrównoważonej hodowli pszczół.

Jesień w Sadzie i Ogrodzie. Konkursy i nagrody

W namiocie promocyjnym Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie odbył się konkurs „Zgadnij co to za roślina”. Wszyscy chętni mogli wziąć w nim udział i sprawdzić swoją wiedzę ze znajomości roślin, nagrodami były bardzo atrakcyjne rośliny.

Targi Ogrodnicze „Jesień w Sadzie i Ogrodzie” były również okazją do odznaczenia osób które zasłużyli się dla podlaskiego rolnictwa. Zostały przyznane odznaki „Zasłużony dla rolnictwa”, a Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie uhonorował statuetką „Wigora” Krzysztofa Jaworowskiego Dyrektora Oddziału Regionalnego KRUS w Białymstoku za wielki wkład w rozwój podlaskiego rolnictwa oraz za owocną współpracę z Podlaskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Szepietowie oraz ks. dr Tomasza Olszewskiego Dyrektora CEM SpesMediaGroup za promocję podlaskiego rolnictwa i  wieloletnią współpracę z Podlaskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.

Rozstrzygnięto również konkurs na Hit Targów, Najatrakcyjniejsze Stoisko i Najbogatszą Ofertę. Hitem Targów zostały fontanny ogrodowe firmy DELIS Artur Ferenc z Zabrza, w kategorii „Najatrakcyjniejsze stoisko” została nagrodzona firma  HYDROFAST z Białegostoku a w kategorii „Najbogatsza oferta” wygrało Gospodarstwo Ogrodnicze  Krystyny i Tomasza Porowskich z miejscowości Osnówka-Wyręby.

W części artystycznej Targów wystąpił zespół  „Kompania Męska z Kalinówki Kościelnej” który przedstawił swój repertuar zgromadzonym widzom. Wystąpili również Błażej Safaryn i Jerzy Włostowski  z Nadleśnictwa Rudka, którzy zaprezentowali sygnały myśliwskie.

Redakcja AgroNews, fot. Krzysztof Kuteszko

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here