Jest nowy dyrektor Instytutu Ochrony Roślin

3 września b.r. minister Stanisław Kalemba wręczył prof. dr hab. Danucie Sosnowskiej akt powołania na stanowisko dyrektora Instytutu Ochrony Roślin – Państwowego Instytutu Badawczego (IOR-PIB) w Poznaniu.

Wydarzenie to miało charakter bardzo uroczysty i odbyło się w siedzibie Instytutu, w gronie licznie zgromadzonych pracowników jednostki.

Ustępującemu dyrektorowi prof. dr. hab. Markowi Mrówczyńskiemu minister podarował pamiątkowy grawerton z podziękowaniem za pięć lat owocnej i pełnej zaangażowania pracy. Minister podkreślił szczególne zasługi profesora w dynamicznym rozwoju kadry naukowej jednostki oraz stymulowania rozwoju dobrej współpracy Instytutu z praktyką rolniczą. Dziękując z pięć lat ciężkiej pracy na stanowisku dyrektora Instytutu, minister wyraził przekonanie, że zdobyte doświadczenie i umiejętności profesora zostaną dobrze wykorzystane w jego dalszej pracy w Instytucie. W imieniu Rady Naukowej podziękowanie ustępującemu dyrektorowi złożył przewodniczący prof. dr hab. Marek Tomalak.

Nowa dyrektor Instytutu została wyłoniona w wyniku procedury konkursowej. Profesor Danuta Sosnowska była przez 5 lat zastępcą dyrektora ds. naukowych, a przez ostatnie 7 miesięcy pełniła obowiązki dyrektora IOR-PIB. Wręczając nominację, minister życzył pani dyrektor wielu sukcesów oraz satysfakcji z wykonywanej pracy. Mówiąc o najważniejszych wyzwaniach, które stoją przed Instytutem, zwrócił uwagę m.in. na wdrażanie integrowanej ochrony roślin oraz sprawy związane z organizmami genetycznie modyfikowanymi (GMO).

Gratulując nowej szefowej Instytutu minister zadeklarował wszelką możliwą pomoc w rozwiązywaniu ewentualnych problemów, zapewniając o dalszej współpracy i wyrażając chęć większego wykorzystania potencjału Instytutu w pracach legislacyjnych prowadzonych przez resort rolnictwa.

Po zakończeniu części oficjalnej minister Stanisław Kalemba miał okazję zapoznać się z zapleczem laboratoryjnym Instytutu oraz zwiedzić powstającą Klinikę Chorób Roślin.

Źródło: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi,
Redakcja AgroNews www.agronews.com.pl, fot. sxc.hu

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here