John Deere z aż 3 medalami targów POLAGRA-PREMIERY 2016

Firma John Deere kontynuuje świetną tegoroczną passę medalową.  Po 13 krążkach uzyskanych na Agritechnice – największych targach rolniczych w Europie – maszyny tej firmy zdobyły aż 3 złote medale targów POLAGRA-PREMIERY 2016. Wyróżnienia przyznano 3 produktom – nowym sieczkarniom samojezdnym serii 8000, kombajnowi zbożowemu S680i oraz 4-gąsienicowemu ciągnikowi John Deere 9620RX o wysokiej mocy.

 

\"rolnictwo,

 

Sukces jest tym większy, że John Deere zdobył najwięcej medali spośród wszystkich producentów maszyn rolniczych.  Nagrodzone maszyny będzie można zobaczyć na targach POLAGRA-PREMIERY, które odbędą się  od 21-24 stycznia 2016 r. w Poznaniu.

– Tegoroczne sukcesy medalowe to nie przypadek. Jest to efekt wieloletnich prac nad innowacyjnymi rozwiązaniami, które wprowadziliśmy w tym roku w wielkiej liczbie. Nie brakuje rozwiązań optymalizacyjnych w tym z zakresu rolnictwa precyzyjnego, a także zupełnie nowych projektów maszyn. Najlepszym przykładem są sieczkarnie samojezdne serii 8000,które zostały stworzone niemal od podstaw – mówi Piotr Dziamski Kierownik Marketingu John Deere Polska.

Nowa jakość sieczkarni
Najnowsza seria sieczkarni samojezdnych John Deere 8000, to całkiem nowa generacja maszyn. Nowe modele, wykorzystujące najlepsze cechy popularnej serii 7000, oferują nowoczesną technologię analizy plonów oraz dokumentacji, innowacyjną konstrukcję maszyny i niezawodną pracę i komfort. Dzięki temu maszyny te podnoszą wydajność, jakość kiszonki i oszczędność zbioru na nowy jeszcze wyższy poziom.

Niższy ciężar pojazdów uzyskany dzięki zastosowaniu lżejszych podzespołów, ograniczony opór przepływu masy oraz przekładnia z suchą miską olejową pozwala jeszcze bardziej zmniejszyć zużycie paliwa. Do ekonomicznego zużywania paliwa przyczynia się również układ zarządzania prędkością silnika, który automatycznie dopasowuje obroty silnika do zapotrzebowania na moc sieczkarni, odpowiednio do warunków na polu lub na drodze.

Czytaj także:
John Deere przejmuje Monosem

Sieczkarnie wyposażono dodatkowo w system John Deere ProCut monitorujący i na bieżąco dostosowujący odległość między nożami a stalnicą bębna tnącego sieczkarni. Umieszczone na stalnicy niezwykle precyzyjne czujniki dokonują nieustannych pomiarów odległości noży od stalnicy i monitorują ich ostrość. Rozwiązanie to zostało nagrodzone złotym medalem na ostatniej wystawie Agrotechnika w Hanowerze.

Maszyna posiada również system synchronizacji Aktywnej Kontroli Załadunku, który inteligentnie steruje rurą wyrzutową sieczkarni i umożliwia synchronizację pojazdów transportowych. Częścią systemu są także czujniki, które ułatwiają pracę od dojazdu na pole, przez czynności wykonywane podczas zbioru, aż do napełnienia przyczepy przyczyniając się w ten sposób do zwiększenia komfortu pracy operatora.

Innowacje w kombajnie serii S
Wśród nagrodzonych nie mogło zabraknąć znanego wcześniej kombajnu zbożowego S680i, w którym teraz zainstalowano wiele nowych i innowacyjnych systemów m.in. Integrated Combine Adjustment2 (ICA2) oraz system Active Yeld.

ICA2 to pierwszy w pełni zintegrowany, gotowy do wprowadzenia na rynek system zapewniający optymalizację ustawień kombajnów. Proces optymalizacji uwzględnia nie tylko straty ziarna, ale także jego jakość. Po zainstalowaniu systemu zintegrowanej regulacji kombajnu 2-giej generacji (ICA2) nawet początkujący operator zdoła osiągnąć i utrzymać przez cały dzień zbiorów wydajności na poziomie eksperta. Warto podkreślić, że John Deere.
Z kolei nowo zaprojektowany system Active Yield automatycznie wykonuje czynności związane z kalibracją konieczną w celu dokonywania dokładnych pomiarów plonów, które do tej pory były bardzo czasochłonne. Dzięki temu maksymalna precyzja monitorowania zbiorów nie wymaga już ręcznego ważenia próbek.

Okręt flagowy na gąsienicach
Kolejny medalista – ciągnik John Deere 9620RX – to przedstawiciel rodziny pierwszych w historii firmy 4-gąsienicowy ciągników, które uzupełniają bogatą ofertę maszyn o wysokiej mocy z serii 9R (kołowe) oraz 9RT (2-gąsienicowe).  Cztery nowe modele 9RX – o mocy od 470 do 620 KM – są wyposażone w duże, wytrzymałe podwozie oraz system gąsienic zaprojektowany z myślą o wysokiej mocy i trwałości oraz znakomitych właściwościach jezdnych, szczególnie w przypadku bardzo wydajnych praca polowych.

Ciągniki 9RX są wyposażone w wysokiej klasy podwozie z napędzanymi gąsienicami, które skutecznie przenoszą moc silnika na podłoże. Dzięki temu doskonale sprawdzają się podczas prac wymagających dużej siły uciągu, takich jak kultywacja, orka, talerzowanie, głębokie spulchnianie czy siew na dużą skalę, jak również podczas zadań pozarolniczych.

Nowe ciągniki 9470RX i 9520RX są napędzane silnikami John Deere PowerTech PSS o pojemności 13,5 l, a za moc ciągników 9570RX i 9620RX odpowiadają jednostki napędowe Cummins QSX 15,0 l. Oba modele silników są wyposażone w chłodzony układ recyrkulacji spalin (EGR), udoskonaloną turbosprężarkę, filtr cząstek stałych (DPF) i selektywną redukcję katalityczną (SCR), co sprawia, że są zgodne z normami Stage IV / Final Tier 4 dotyczącymi emisji spalin oraz że dostarczają moment obrotowy i moc niezbędne w najtrudniejszych warunkach w polu.

Wszystkie nagrodzone maszyny a takżę wiele innych będzie można zobaczyć na targach POLAGRA-PREMIERY w styczniu w Poznaniu.

Redakcja AgroNews, fot. John Deere

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Video thumbnail
Informator Agronomiczny: Wszystko o nawożeniu wiosennym
22:34
Video thumbnail
Jak poprawić tolerancję roślin na stres oksydacyjny?
05:03
Video thumbnail
Działania prewencyjne Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w 2020 roku
05:28
Video thumbnail
Wyzwania na rynku mięsa
01:14:08
Video thumbnail
Owoce, hit eksportowy?
01:26:53
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #5
59:34
Video thumbnail
Rolnictwo zrównoważone wpływa na ekonomikę gospodarstw
07:03
Video thumbnail
Nowości w odmianach kukurydzy od Syngenta
05:22
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #4
01:00:26
Video thumbnail
Zbiór kukurydzy na kiszonkę 2020
04:11
Video thumbnail
Uroczyste wręczenie "Znaku Bezpieczeństwa KRUS"
04:59
Video thumbnail
Wirtualne Dni Kukurydzy PROCAM
56:30
Video thumbnail
Podsumowanie Konkursu dla dzieci: Dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!
03:14
Video thumbnail
Wirtualne Dni Warzyw PROCAM
01:00:03
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #3
01:02:05
Video thumbnail
Rekordowe plony pszenicy ozimej - Rekord Polski 2020
07:29
Video thumbnail
Ślimaki w uprawie rzepaku - wrześniowy PROCAM Alert Extra
01:53
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #2
44:53
Video thumbnail
Żniwa już za Wami? Pamiętajcie by dobrze zagospodarować słomę
05:00
Video thumbnail
PROCAM Cup - treningi 2020
02:12
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #1
50:56
Video thumbnail
dr Aleksandra Hadzik, prezes KRUS apeluje o zachowanie bezpieczeństwa podczas żniw!
01:22
Video thumbnail
Jak rolnik powinien zabezpieczyć gospodarstwo by spać spokojnie?
03:23
Video thumbnail
Doglebowa czy nalistna? Ochrona herbicydowa rzepaku ozimego
14:54
Video thumbnail
KRUS zainaugurowała Strategię „Wizja Zero” w sektorze rolniczym w Polsce w 2020 r.
08:01
Video thumbnail
Ziemniaki pod najlepszą ochroną w PROCAM Alert
08:56
Video thumbnail
Ruszyła druga edycja konkursu filmowego dla młodzieży "Moja Wizja Zero"
02:04
Video thumbnail
Prof. Andrzej Kowalski przewodniczącym Kapituły Konkursu - Plebiscytu AgroWybór 2020
01:40
Video thumbnail
Zielony ład - szansa czy wyzwanie dla polskiego rolnictwa?
04:24
11,174FaniLubię
4,567ObserwującyObserwuj
3,878ObserwującyObserwuj
5,390SubskrybującySubskrybuj

Lewica proponuje 1 mld zł rocznie na dopłaty do ubezpieczeń upraw i zwierząt

Lewica przygotowała projekt nowelizacji ustawy, w której proponuje aby co roku na dopłaty do ubezpieczeń upraw i zwierząt przeznaczano 1 mld zł. Rolnictwo, a szczególnie...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE