Już jest harmonogram PROW 2014-2020

Ministerstwo rolnictwa przedstawiło długo wyczekiwany przez rolników harmonogram planowanych naborów wniosków w ramach PROW 2014-2020.

 

\"rolnictwo,

 

– W bieżącej perspektywie finansowej mamy 13,5 mld euro, czyli o 3,7 mld euro mniej niż w latach 2007-2013.  Obecnie tylko 9 proc. środków przeznaczonych jest na wzmocnienie przedsiębiorczości, ale pracujemy nad rozwiązaniami, które pozwolą na skierowanie części pieniędzy pochodzących z polityki spójności na tereny wiejskie – poinformował wiceminister Ryszard Zarudzki.

Rozwój gospodarstw

W marcu odbędzie się nabór na działania „Premia dla młodych rolników", "Modernizacja gospodarstw rolnych".

W czerwcu będzie można składać wnioski na wsparcie w ramach działania „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów”, a w sierpniu na „Inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej”.

W marcu 2017 roku resort rolnictwa przewiduje uruchomienie działania „Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000”.

Również w I kwartale 2017 roku ma odbyć się nabór na „Restrukturyzację małych gospodarstw” i „Płatności dla rolników przekazujących małe gospodarstwa".


Wzmacnianie przedsiębiorczości
W lipcu odbędzie się nabór na działania „Przetwórstwo i marketing produktów rolnych", a w październiku na „Rozwój przedsiębiorczości – rozwój usług rolniczych”.

W listopadzie resort rolnictwa planuje uruchomienie działania „Przetwórstwo i marketing produktów rolnych". Nabór wniosków prawdopodobnie będzie obejmował również wsparcie budowy nowych zakładów przetwórczych w 4 sektorach przetwórstwa (mięsa, mleka, owoców i warzyw, zbóż).

Z kolei w I kwartale 2017 roku ma odbyć się nabór na „Premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej”.

 

Harmonogram tych i pozostałych działań znajduje się w załączniku – kliknij, aby pobrać.

 

Kamila Szałaj

Redakcja AgroNews, fot. dreamstime.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here