Kierownictwo w komplecie. Prezes ARiMR powołał czterech nowych wiceprezesów

Kierownictwo w komplecie – poinformowało biuro prasowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Prezes Daniel Obajtek powołał czterech nowych wiceprezesów Agencji.

 

\"rolnictwo,

 

Są to: Maria Fajger, Halina Szymańska, Karol Tylenda oraz Jolanta Chmiel. Funkcję wiceprezesa pełni także powołany na to stanowisko w październiku 2013 r. Jarosław Sierszchulski.

Maria Fajger urodziła się w 1963 roku w Dusznikach Zdroju. Ukończyła Akademię Rolniczą w Krakowie z tytułem inżynier rolnictwa.
Pracowała jako dyrektor i zastępca dyrektora Departamentu Wspierania Przedsiębiorczości i Departamentu Organizacyjno-Prawnego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego. Była również kierownikiem działu ekologii i ochrony środowiska i zastępcą dyrektora Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Pełniła także funkcję doradcy Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz wojewody podkarpackiego. W latach 2006-2007 kierowała Podkarpackim Odziałem Regionalnym ARiMR w Rzeszowie.

Fajger nadzoruje departamenty działań delegowanych, wsparcia krajowego i projektów inwestycyjnych.

Halina Szymańska urodziła się w 1959 roku w Żarach. Z wykształcenia jest lekarzem weterynarii, absolwentką Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Akademii Rolniczej we Wrocławiu, lekarzem higieny i epidemiologii. Ukończyła także podyplomowe studia z prawa administracyjnego i samorządowego oraz studia doktoranckie z nauk ekonomicznych na Uniwersytecie Szczecińskim. Pracowała jako kierownik laboratorium Lecznicy Specjalistycznej w Łobzie, dyrektor Terenowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łobzie, burmistrz Łobza, a następnie starosta powiatu łobeskiego. W latach 2006-2008 kierowała Zachodniopomorskim Oddziałem Regionalnym ARiMR w Szczecinie. Następnie podjęła pracę jako audytor w Urzędzie Miejskim w Stargardzie oraz w ramach działalności gospodarczej obsługiwała w tym zakresie samorządy gminne i powiatowe. Jest też radną sejmiku woj. zachodniopomorskiego.

Szymańska nadzoruje departamenty wsparcia rybactwa, płatności bezpośrednich, rejestracji zwierząt i baz referencyjnych.

Karol Tylenda urodził się  w 1974 roku w Wysokiem Mazowieckiem. Jest absolwentem Wydziału Techniki Rolniczej i Leśnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Był zastępcą dyrektora Podlaskiego Oddziału Regionalnego ARiMR. Pracował jako wiceprezes elewatora zbożowego Triticarr w Krupcu k. Krasnegostawu i makler giełdowy. Ma również doświadczenie samorządowe. W latach 2002-2008 członek zarządu woj. Podlaskiego, gdzie odpowiadał za wdrażanie funduszy unijnych i był radnym sejmiku województwa podlaskiego. Prowadzi ponadto gospodarstwo rolne w gminie Szepietowo.

Wiceprezes Tylenda  nadzoruje departamenty informatyki, pomocy technicznej, kontroli na miejscu oraz działań społecznych i środowiskowych.

Jolanta Chmiel urodziła się w 1965 r. w Krakowie. Jest absolwentką handlu zagranicznego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie i  studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Europejskiej im. Ks. Józefa Tischnera. Dotychczasowe życie zawodowe również związała z Krakowem i okolicami. Pracowała w  firmach produkcyjnych i handlowych (m.in. ES-System S.A.), w których odpowiadała za zadania związane z marketingiem, logistyką, współpracą z kontrahentami zagranicznymi oraz promowaniem marki.

Chmiel odpowiada w Agencji za sprawy finansowe oraz nadzoruje departament administracyjno-gospodarczy.

Z kolei wiceprezes Jarosław Sierszchulski (ur. 1977 r.)  zajmuje się działaniami inwestycyjnymi w Agencji. Nadzoruje też departamenty programowania i sprawozdawczości, odwołań oraz zamówień publicznych.

oprac. Kamila Szałaj
Redakcja AgroNews, fot. ARiMR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here