Kolejna dobra zmiana w ARiMR

ARiMR znów ma nowego p.o. prezesa. Tym razem na stanowisko powołano Marię Fajger – dotychczasowego wiceprezesa Agencji. To już trzeci prezes tej instytucji w ciągu ostatniego 1,5 roku.

\"rolnictwo,

Od 1 sierpnia premier Beata Szydło powierzyła Marii Fajger pełnienie obowiązków szefa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Fajger zastąpi na tym stanowisku Dariusza Golca, który był p.o. prezesa od 2 marca tego roku, po tym jak ówczesny prezes ARiMR przeszedł do spółki energetycznej Energa.

PODR, ARiMR, urząd. Życiorys nowego p.o. prezesa

Maria Fajger od stycznia 2016 r. była zastępcą prezesa ARiMR. W ostatnim czasie nadzorowała pracę Departamentów: Działań Inwestycyjnych, Oceny Projektów Inwestycyjnych oraz Działań Delegowanych.

Fajger urodziła się w 1963 roku Dusznikach Zdroju. Z wykształcenia jest inżynierem rolnictwa, absolwentką Akademii Rolniczej w Krakowie.

Była kierownikiem działu ekologii i ochrony środowiska i zastępcą dyrektora Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Pracowała jako dyrektor i zastępca dyrektora Departamentu Wspierania Przedsiębiorczości i Departamentu Organizacyjno-Prawnego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego. Pełniła funkcję doradcy Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz wojewody podkarpackiego.

W latach 2006-2007 kierowała Podkarpackim Odziałem Regionalnym ARiMR w Rzeszowie.

Maria Fajger jest mężatką i ma trójkę dzieci. Jej pasją są góry – zarówno wspinaczka latem, jak i zimą – jazda na nartach.

Redakcja AgroNews, fot. ARiMR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here