Kosztowne czystki kadrowe Obajtka w ARiMR

  Okazuje się, że kadrowe trzęsienie ziemi w ARiMR za czasów, gdy instytucją tą kierował Daniel Obajtek ma poważne, finansowe konsekwencje. Odszkodowania, które sądy kazały wypłacić zwolnionym wówczas pracownikom wynoszą ponad 1,4 mln zł. A wiele postępowań jeszcze się toczy.

  Marek Sowa z Nowoczesnej w interpelacji poselskiej skierowanej do ministra rolnictwa zapytał m.in. o wysokość odpraw i odszkodowań wypłaconych zwolnionym z ARiMR pracownikom.

  Z odpowiedzi na interpelację wynika, że gdy Daniel Obajtek zasiadał w fotelu prezesa ARiMR, w centrali i oddziałach regionalnych zostało zwolnionych 422 pracowników. Otrzymali oni odprawy w łącznej wysokości ponad 610 mln zł.

  Spośród zwolnionych pracowników aż 193 osoby postanowiły dochodzić swoich praw w sądzie. Do tej pory sądy uwzględniły powództwa 85 byłych pracowników. Postępowanie toczy się w dalszym ciągu jeszcze w 94 sprawach.

  Jak narazie sądy kazały wypłacić 73 osobom zwolnionym przez Daniela Obajtka odszkodowania. W sumie wynoszą one ponad 1,4 mln złotych brutto.

  Daniel Obajtek pełnił funkcję prezesa ARiMR od listopada 2015 roku do marca 2017 roku.  Następnie powierzono mu fotel prezesa Energi. A w lutym 2018 roku został prezesem Orlenu.

  Kamila Szałaj, fot. MRiRW

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here