Kradli nadajniki GPS z ciągników rolniczych. Straty na pół miliona złotych!

Sztumscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali dwóch sprawców kradzieży nadajników od ciągników rolniczych oraz sprzętu. Z policyjnych ustaleń wynika, że mężczyźni działali nie tylko na terenie powiatu sztumskiego ale także na terenie powiatu kwidzyńskiego, gdańskiego oraz nowodworskiego. 26 i 33-latek usłyszeli już łącznie 7 zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem na łączna kwotę ponad pół miliona złotych.

Kradli nadajniki GPS z ciągników rolniczych. Straty na pół miliona złotych!

Sztumscy kryminalni wspólnie z kryminalnymi  z Komendy Wojewódzkiej Policji w  Gdańsku, zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu, zatrzymali 26 i 33-latka, którzy „wyspecjalizowali się” we włamaniach do maszyn rolniczych. Straty, które swoją nielegalną działalnością spowodowali sięgają kwoty ponad pół miliona złotych.

Policjanci nad sprawą pracowali od początku tego roku, gdy otrzymali zgłoszenie o tym, że  na terenie powiatu sztumskiego, w wyniku włamania do ciągnika rolniczego pokrzywdzony stracił urządzenie GPS wraz z nawigacją wartą  kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Dokładna analiza zawiadomienia i wykonane w tej sprawie czynności doprowadziła policjantów do kolejnych, podobnych przestępstw, do których doszło również na terenie powiatu kwidzyńskiego, gdańskiego, nowodworskiego.

Dzięki wymianie informacji, współpracy z policjantami z komendy wojewódzkiej oraz innych komend, policjanci ze Sztumu skrupulatnie analizowali zebrane informacje, rozmawiali z osobami, które mogły mieć wiedzę na temat tych  przestępstw, zabezpieczano materiał dowodowy, który bardzo dokładnie analizowano. Sprawdzano zapisy z kamer monitoringu i typowano sprawców tych przestępstw.

Dzięki tym czynnościom policjanci ustalili tożsamość podejrzewanych o te przestępstwa osób.

Do zatrzymania włamywaczy doszło w ubiegłym tygodniu krótko przed godziną 5 na terenie  powiatu  malborskiego. Sztumscy kryminalni wspólnie z kryminalnymi z KWP w Gdańsku zatrzymali 26 i 33-latka. W aucie, którym jechali znaleziono ukradziony chwilę wcześniej sprzęt od nawigacji gsp od ciągników. Osprzęt ten, jak wycenił pokrzywdzony rolnik, wart jest ponad 30 tysięcy złotych.

Policjanci ustali miejsce, gdzie trafiały ukradzione podczas włamań przedmioty. Odzyskali ich znaczną część. Podczas przeszukań pomieszczeń, zajmowanych przez zatrzymanych, policjanci zabezpieczyli klucze do otwierania maszyn rolniczych, łomy, latarkę, kominiarkę, rękawice robocze oraz pieniądze.

Zatrzymani 26-latek mieszkaniec powiatu malborskiego oraz jego 33-letni kolega, mieszkaniec powiatu sztumskiego usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Prokurator Rejonowy z Kwidzyna wnioskował o aresztowanie zatrzymanych. Sąd przychylił się do tego wniosku i obaj mężczyźni trafili tymczasowo do aresztu na 3 miesiące. Sprawa jest rozwojowa.

Źródło i fot.: KPP w Sztumie

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Czerwiec z największą rejestracją nowych przyczep. Która firma liderem?

W czerwcu 2024 r. zarejestrowano 590 szt. nowych przyczep rolniczych i jest to dotychczas miesiąc z największą liczba rejestracji nowych przyczep. To o 216...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics