Kredyt z ubezpieczeniem? SGB i Concordia poszerzają ofertę

Unikalna oferta kredytu na zakup maszyn rolniczych połączona z ubezpieczeniem – to wspólna propozycja Concordii Ubezpieczenia oraz Banku SGB. O jej pojawieniu się na rynku poinformowali przedstawiciele obydwu instytucji podczas konferencji prasowej w Warszawie.

 

\"rolnictwo,

 

Wielu rolników, poszerzając swój park maszynowy, szuka sposobów sfinansowania inwestycji. Bank SGB oraz Concordia wychodzą naprzeciw potrzebom gospodarzy, proponując kredyt wraz z ubezpieczeniem maszyny.

Na co kredyt?
Bank SGB oferuje kredyt inwestycyjny i obrotowy, przeznaczony na zakup ciągników, maszyn i urządzeń rolniczych. Kredytem inwestycyjnym finansowana jest wartość netto nabywanego sprzętu. Z kolei podatek VAT spłacany jest nieoprocentowanym kredytem obrotowym przez okres 3 miesięcy.

– Jesteśmy przekonani, że preferencyjne warunki kredytowania sprawią, że nasi obecni i nowi klienci z branży rolnej będą mogli swobodnie rozwijać prowadzoną przez siebie działalność – mówi Robert Tórz, p.o. Dyrektora Departamentu Produktów Bankowych i Procedur SGB Banku.

Ubezpieczenie od razu
Rolnik, podpisując umowę kredytu, ma możliwość skorzystania od razu z oferty ubezpieczenia maszyny. Ochrona firmy Concordia obejmuje zdarzenia losowe, takie jak: ogień, wypadek, kradzież, a także awarię wywołaną przedostaniem się ciała obcego podczas prac polowych. Ubezpieczenie zapewnia pokrycie kosztów: transportu i parkowania maszyn po szkodzie, wynajęcia maszyny zastępczej, transportu przewożonego ładunku.

– Rolnicy cenią sobie możliwość skorzystania z oferty ubezpieczeniowej poprzez placówki grupy SGB. Formalności związane z ubezpieczeniem maszyny zajmują tylko kilkanaście minut, a obsługa kredytu z ubezpieczeniem jest dużo łatwiejsza – przekonuje Tomasz Kromolicki, Dyrektor Biura Bancassurance Concordii Ubezpieczenia.

Concordia rocznie ubezpiecza średnio 150 tys. maszyn rolniczych. Jak ocenia Andrzej Janc, Dyrektor Biura Ubezpieczeń Rolnych w firmie Concordia Ubezpieczenia, około 3 proc. tych maszyn ulega uszkodzeniu. Najczęstszą szkodą są pęknięte lub wybite szyby w ciągniku.

– W ostatnim czasie obserwujemy zwiększone zainteresowanie ubezpieczeniem Agro Casco. Wiąże się to zapewne z rosnącą dynamiką szkód z udziałem maszyn rolniczych. W 2015 roku zlikwidowaliśmy 3,2 tys. tego rodzaju szkód, za które wypłaciliśmy 34,8 mln zł odszkodowań – mówi Piotr Adamczyk, Dyrektor Biura Likwidacji Szkód Concordii Ubezpieczenia.

Concordia współpracuje z 201 punktami serwisowymi obsługującymi maszyny rolnicze na terenie całego kraju.

– Mamy, jako jedyna firma ubezpieczeniowa na polskim rynku podpisane umowy z dilerami czołowych producentów maszyn rolniczych. Współpracujemy także z ich serwisami, a maszyny naprawiamy maszyny w oparciu o oryginalne części. Zaletą naszego ubezpieczenia jest to, że rolnik może naprawić maszynę, nie płacąc za naprawę, ponieważ to my rozliczamy się z serwisem – wyjaśnia Piotr Adamczyk.

Razem na rzecz rolnika
Współpraca Concordii Ubezpieczenia z SGB Bankiem trwa już dziesięć lat.

– W 2006 roku podpisano porozumienie o współpracy Concordii i SGB, umożliwiające ubezpieczanie klientów na podstawie zrzeszeniowych umów ubezpieczenia. Dziś prawie 30 proc. naszych klientów ma konto w SGB – wyjaśnia Jacek Bielaczyk, Członek Zarządu Concordii Ubezpieczenia.

Władze banku i ubezpieczyciela podkreślają, że te lata współpracy zaowocowały stworzeniem nowych możliwości i rozwiązań dla branży rolnej.

Concordia i SGB postanowiły zaangażować się jeszcze pełniej w życie społeczności lokalnej. Do realizacji tych działań zaprosiły Fundację Wsparcia Rolnika Polska Ziemia. W ramach trójstronnej współpracy, realizowane będą działania, których efekty służyć mają mieszkańcom wsi, z terenów ich aktywności. W planach jest konkurs edukacyjny dla uczniów szkół średnich o profilu rolniczym oraz kąciki edukacyjno-rozwojowe w przychodniach medycznych.

Kamila Szałaj
Redakcja AgroNews, fot. Marta Nowak-Woźnica

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here