KRIR: wstrzymać kary za pozostawienie tzw. „niewłaściwego fragmentu nieskoszonego”

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych wystąpił do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o wstrzymanie sankcjonowania rolników realizujących pakiet 3 Programu Rolnośrodowiskowego PROW 2007-2013 za pozostawienie tzw. „niewłaściwego fragmentu nieskoszonego”.

\"rolnictwo,

Zdaniem samorządu rolniczego niedopuszczalne jest sankcjonowanie rolników, którzy realizowali zobowiązanie rolnośrodowiskowe zgodnie z planem rolnośrodowiskowym, corocznie otrzymywali pozytywne decyzje ARiMR, w których nie znajdowały się uwagi o nieprawidłowym postępowaniu, nie było zaleceń odnośnie zmiany sposobu koszenia, w związku z czym byli przekonani, że realizują zobowiązanie prawidłowo.

– Jeszcze raz wnioskujemy do Pana Ministra o przyjęcie takiej interpretacji przepisów, jaka była stosowania dotychczas i nie karanie rolników dotkliwymi sankcjami w wysokości 50 proc. płatności kilka lat wstecz – czytamy w piśmie KRIR.

Czytaj także:
WWF: Polscy rolnicy mogą stracić miliony euro przez ministerstwo rolnictwa

Zdaniem samorządu rolniczego, przyjęcie odpowiedniej interpretacji zapisu rozporządzenia, zgodnej z dotychczasowym rozumieniem jej przez pracowników ARiMR oraz rolników i doradców, pozwoli uniknąć niepotrzebnych procedur odwoławczych do ARiMR, a przede wszystkim w trudnym czasie związanym ze skutkami suszy.

Redakcja AgroNews, fot. flickr.com/E. Dronkert

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here