KRIR za ograniczeniem stosowania środków chemicznych w produkcji żywności

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych, wystąpił do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o uwzględnienie w dokumentach realizujących wytyczne Europejskiego Zielonego Ładu działania, które doprowadzą do zmniejszenia zanieczyszczenia powodowanego przez przetwórstwo żywności oraz ograniczenie stosowania środków chemicznych w produkcji żywności.

KRIR za ograniczeniem stosowania środków chemicznych w produkcji żywności
KRIR za ograniczeniem stosowania środków chemicznych w produkcji żywności

Należy położyć duży nacisk na ograniczenie chemizacji w procesie przetwarzania i produkcji żywności

Polityka Unii Europejskiej wskazuje rolnictwo jako winnego zanieczyszczeniu środowiska i niszczenia Ziemi. Nakłada się na rolników wiele zobowiązań, takich jak ograniczenie zużycia środków ochrony roślin, nawożenia, zmniejszenie ograniczenie produkcji zwierzęcej. Rolnicy produkują żywność zgodnie z przepisami i nałożonymi normami, których jest wiele w ramach zasady wzajemnej zgodności istotnej dla zapewnienia zrównoważonego charakteru rolnictwa europejskiego. W ten sposób produkcja rolna zapewnia wysokie standardy Unii Europejskiej dotyczące zdrowia publicznego, zdrowia roślin oraz zdrowia i dobrostanu zwierząt.

Znaczna część żywności, trafia do konsumentów w formie przetworzonej i na tym etapie podlega przeróbce. Polega ona na dodawaniu wielu substancji chemicznych, takich jak konserwanty, substancje „poprawiające” smak i zapach, zwiększające masę produktu końcowego.

#HodowcyRazem: Produkty zwierzęce niezbędnym składnikiem diety

Europejski Zielony Ład powinien prezentować podejście całościowe. Zdaniem Krajowej Rady Izb Rolniczych należy położyć duży nacisk na ograniczenie chemizacji w procesie przetwarzania i produkcji żywności.

Źródło: KRIR

Advertisement
Advertisement

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

sześć + 6 =

Advertisement
11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
4,027ObserwującyObserwuj
6,420SubskrybującySubskrybuj

Wsparcie na budowę biogazowni rolniczych i małych elektrowni wodnych

20 lipca 2021 r. ruszył nabór wniosków o dofinansowanie dla biogazowni rolniczych i małych elektrowni wodnych w ramach Programu Priorytetowego „Agroenergia” realizowanego przez Narodowy...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE