KSC: kampania cukrownicza na półmetku

Do 12 listopada wszystkie Oddziały KSC S.A. skupiły łącznie 1,66 mln ton buraków – poinformowała Magdalena Bożko, Rzecznik Prasowy Krajowej Spółki Cukrowej S.A. Tym samym spółka zrealizowała 43 proc. planu skupu surowca.

 

\"rolnictwo,

 

Na chwilę obecną plon rozliczeniowy z zakończonych dostaw wynosi średnio 53 ton/ha i jest zróżnicowany regionalnie. Średnia polaryzacja wynosi około 17%.

– Kampania cukrownicza 2015/2016 w KSC S.A. przebiega zgodnie z planem. Proces zakupu surowca prowadzony jest zgodnie z harmonogramami odbioru – poinformował Marek Spuz vel Szpos, Prezes Zarządu Krajowej Spółki Cukrowej S.A.

Czytaj także:
Zbiory buraków cukrowych dużo niższe. Będzie też mniej cukru

W tegorocznej kampanii cukrowniczej KSC S.A. planuje skupić blisko 4 mln ton buraków. Zakończenie kampanii cukrowniczej w KSC S.A. planowane jest na II-III dekadę grudnia.

Krajowa Spółka Cukrowa S.A.powstała w 2002 roku. Jest największym w Polsce i ósmym, co do wielkości, producentem cukru w Europie. Udział KSC S.A. w krajowym rynku cukru wynosi blisko 40 procent. W skład koncernu wchodzi 7 cukrowni (Dobrzelin, Kluczewo, Krasnystaw, Kruszwica, Malbork, Nakło, Werbkowice) zlokalizowanych na terenie pięciu województw.

Redakcja AgroNews, fot. flickr.com/David Wright

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here