Mali hodowcy świń błagają o pomoc

Krajowa Rada Izb Rolniczych apeluje do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o pilną pomoc dla producentów trzody chlewnej poszkodowanych przez Covid-19, których nie objęła pomoc uwagi na małe stada.

Potrzebna pomoc dla mniejszych hodowców trzody chlewnej poszkodowanych przez Covid-19
Potrzebna pomoc dla mniejszych hodowców trzody chlewnej poszkodowanych przez Covid-19

Małym hodowcom świń zagraża utrata płynność finansowa gdyż nie spełnili oni warunków przyznania pomocy w poprzednim naborze.

Uruchomioną przez ARiMR w grudniu 2020 r. pomoc dla producentów trzody chlewnej, którym zagraża utrata płynności finansowej w związku z COVID-19, przeznaczono dla hodowców, którzy utrzymywali średnią dzienną liczbę świń od 21 do 200 sztuk w okresie od dnia 1 marca do dnia 15 lipca 2020 r.

Z pomocy wykluczono hodowców trzody chlewnej, którzy posiadali we wskazanym okresie średnio dziennie poniżej 21 sztuk świń. Jest to wysoce niesprawiedliwe, gdyż „mniejsi hodowcy” również utracili płynność finansową wskutek ograniczeń na rynku rolnym spowodowanym epidemią COVID-19.

Pozbawienie pomocy finansowej „mniejszych hodowców” trzody chlewnej doprowadzi do znacznego zubożenia ich gospodarstw i ich upadku.

Oprac. na podst. KRIR

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics