Mercem wjechał na tył naczepy ciągnika

Niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzających pojazdów oraz niedostosowanie prędkości do warunków na drodze doprowadziły do groźnego wypadku z udziałem ciągnika marki New Holland.

16 listopada ok. godz. 09:00 na trasie Kąp – Giżycko na prostym odcinku drogi doszło do zderzenia trzech pojazdów. Jadący Mercedesem- Benz 37-latek poruszał się w tempomacie, za pojazdem, który wyprzedził ciągnik rolniczy. 37-latek nie zdążył zareagować i wjechał na tył naczepy ciągnika. Z kolei jadący za nim Cirtoenem Jumper 62-latek, również nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył mercedesa.

3 osoby z obrażeniami trafiły do szpitala

W zdarzeniu brało udział 7 osób z czego 3 osoby z obrażeniami trafiły do szpitala. W czasie zdarzenia ruch na drodze był zablokowany, policjanci wyznaczyli objazdy. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi.

Apelujemy, aby kierowcy w okresie jesienno – zimowym zmienili technikę jazdy. Przekraczanie dopuszczalnej prędkości oraz niezachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu to jedne z najczęstszych przyczyn wypadków. Jeżeli jest mgła lub intensywne opady deszczu oraz duże natężenie ruchu na drodze – należy zwolnić do prędkości pozwalającej kierowcy kontrolować sytuację na drodze.

Policja odnalazła skradzione ciągniki rolnicze o wartości około 600 tysięcy złotych

Wspólnie zadbajmy bezpieczeństwo tak, aby każdy uczestnik ruchu drogowego miał możliwość bezpiecznie dotrzeć do celu swojej podróży.

Źródło i fot.: Policja warmińsko-mazurska

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

5 × 1 =

Zapisz się i Zaprenumeruj nasz Newsletter

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,900ObserwującyObserwuj
7,100SubskrybującySubskrybuj

Minister Puda odwiedził rodzinne gospodarstwo na Lubelszczyźnie

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda odwiedzał wczoraj rodzinne gospodarstwa rolne w województwie lubelskim. W gospodarstwie państwa Jolanty i Sławomira...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE