Miliony z ARMiR za łapówki. Są kolejne zatrzymania

  CBA w Poznaniu zatrzymało kolejne dwie osoby, które wręczyły łapówki pracownikom oddziału ARiMR w Poznaniu. Za 10 tys. zł mieli zyskać nielegalną pomoc w zdobyciu dotacji z programu PROW 2007-2013 i 2014-2020.

  rolnictwo, portal rolny, nawozy, CBA, PCBC

  Granty były przydzielane w ramach projektów „Modernizacja gospodarstw rolnych” i „ Premia dla młodych rolników”.

  – Funkcjonariusze CBA z Poznania przeszukali mieszkania zatrzymanych osób. Tam zabezpieczono dokumentacje i nośniki danych. Zatrzymani usłyszą zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu – poinformował Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA.

  Wcześniej zatrzymano trzech mężczyzn w tej sprawie

  W lutym 2018 roku, w wyniku pierwszej realizacji sprawy, agenci z poznańskiej delegatury CBA zatrzymali byłego naczelnika i byłego głównego specjalistę z wielkopolskiej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W ich ręce wpadł także właściciel prywatnego ośrodka doradztwa rolniczego.

  Ujawniono cały proceder działań na szkodę Skarbu Państwa. Urzędnicy za korzyści majątkowe mieli czuwać nad  pozytywnym rozpatrzeniem wniosków – czynnie angażowali się w opracowanie i skompletowanie dokumentacji, a nawet korygowali błędy podmieniając dokumenty. Z kolei doradca rolniczy „załatwiał” wnioskodawcom zaświadczenia o odbyciu niezbędnych szkoleń.

  Ustalono, że łączna kwota tak nielegalnie uzyskanych dotacji sięga 5,4 mln zł.

  Zatrzymani przez CBA trzej mężczyźni usłyszeli wtedy zarzuty korupcyjne, a sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

  oprac. Kamila Szałaj, fot. CBA

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here