Ministerstwo publikuje listy zakładów importujących surowce spożywcze

Jakiś czas temu minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski zapowiadał, że będzie publikował listy zakładów importujących surowce spożywcze albo gotowe produkty. Na stronie resortu właśnie pojawiła się lista firm importujących sery i masło. – Kolejne listy będą publikowane niebawem – obiecuje ministerstwo.

import, przetwórnia, Jan Krzysztof Ardanowski, import sera, import masła, listy zakładów importujących surowce spożywcze

− W sytuacji istotnych nadwyżek surowców rolniczych w Polsce, sprowadzanie na rynek krajowy tysięcy ton mięsa (w tym zwierząt do uboju), sera, masła i innych wyrobów spożywczych, choć dopuszczalne w ramach obrotu wewnątrzwspólnotowego, jest dla polskiego rolnictwa szkodliwe. Utrudniony zbyt na surowce rolnicze pochodzące z polskich gospodarstw, oferowanie bardzo niskich cen i lekceważące traktowanie polskich rolników przez przetwórców, którzy w ostatnich latach skorzystali z ogromnego wsparcia publicznego na rozwój swoich zakładów. Wszystko to budzi uzasadniony niepokój – powiedział minister Jan Krzysztof Ardanowski.

Import sera i masła

Dlatego przekazuje polskim producentom rolnym informacje o wielkości i asortymencie surowców sprowadzanych z zagranicy przez firmy, z którymi często polscy rolnicy kooperują.

Resort rolnictwa opublikował listę firm importujących sery i masło według zestawienia Głównego Lekarza Weterynarii za okres od 01.01.2019 r. do 30.06.2019 r. KLIKNIJ TU, BY POBRAĆ LISTĘ.

– Kolejne listy będą publikowane niebawem – zapewnia ministerstwo.

Redakcja AgroNews, na podst. MRiRW, fot. pixabay.com

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here